معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، مشکلات اقتصادی و فرهنگی را از دلایل بی‌رغبتی جوانان به ازدواج دانست و خواستار تلاش همگانی در تشویق جوانان به ازدواج شد.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی در جمع مسئولین ستاد نهضت ملی ترویج ازدواج، ضمن اشاره به آیه «و انکحوا الایامی ...» خاطر نشان کرد: برخی مفسرین از این آیه اینگونه استفاده کرده‌اند که  بر پدر و مادر واجب است نسبت به ازدواج فرزندان خود اقدام نمایند و این نشان از اهمیت بالای امر ازدواج در نزد خداوند است.

وی با ابراز نگرانی از بی رغبتی جوانان به ازدواج، تصریح کرد: یکی از نگرانی‌های بزرگان و خانواده‌ها عدم رغبت جوانان به ازدواج است که البته این بی رغبتی دلایل متعددی دارد. مشکلات اقتصادی یکی از اموری است که سبب این بی رغبتی شده و باید به آن‌ها رسیدگی شود.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: علاوه بر مشکلات اقتصادی که واقعاً سد راه جوانان برای ازدواج می‌باشد بحث گسترش فرهنگ ازدواج نیز  باید مورد توجه ویژه بزرگان و مسئولین قرارگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی ضمن اشاره به طرح نمتا در استفاده از ظرفیت مساجد، ابراز داشت: حقیقتاً استفاده از ظرفیت مساجد و ائمه محترم جماعات جهت ترویج امر ازدواج، کاری در خور و مبارک بوده و ما آماده همکاری در این زمینه‌ایم.

وی در پایان معضل پیری جمعیت را مورد اشاره قرارداد و خاطر نشان کرد: همه وظیفه داریم در زمینه تشویق جوانان به ازدواج و فرزندآوری تلاش کنیم، تا با اتخاذ تدابیر مناسب، در آینده شاهد پیری جمعیت نباشیم.