Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز248
دیروز2227
در هفته248
در ماه41465
مجموع329004

بازدید کنندگان برخط

6
Online

حضرت آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار  دست‌اندرکاران کنگره حضرت آمنه (س) ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) گفتند: روایات متعددی در کتب شیعه و اهل سنت وجود دارد که به مرتبه‌ای از خلقت پیامبر(ص) و ائمه(ع) به غیر از خلقت جسمانی ایشان بر روی زمین اشاره شده است. اهل سنت هم تعدادی روایات درباره مقام خلقت اولیه پیامبر(ص) و حضرت امیر(ع) دارند که قابل نفی کردن نیست.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین، رئیس شورایعالی جامعه مدرسین با اشاره به حدیث نبوی  «کنت نبیا و آدم بین الماء و الطین» من نبی بودم آنگاه که آدم بین آب و خاک بود،گفتند: عقیدة شیعه این است همة 14 معصوم(ع) دارای چنین مقامی هستند چون همگی نور واحدند و پیامبر(ص) اصل این نور است. از این روست که حضرت خود را اولین مخلوق نامید. آفرینش پیامبر (ص)  قبل از همه پیامبران بوده است در حالی که  ایشان آخرین پیامبری بودند که مبعوث شدند.
عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر اینکه اگر کسی توان فهم این احادیث را ندارد نباید آن ها را انکار کند گفت: روایاتی وجود دارد که مربوط به امور غیبی است و درک آن برای مردم عادی مشکل است، باید احتمال بدهد این احادیث نکته‌ای دارند که برای او قابل درک نیست.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مقام بالای حضرت آمنه بیان داشتند: از آن جا که با فضلیت‌ترین انبیاء و حجت‌های الهی، حضرت رسول (ص) است، مادر ایشان والاتر و کاملتر از مادر سایر انبیاء و اولیاء حق می‌باشد چرا که شخصیتی چون حضرت آمنه، مادر پیامبر(ص) است که حضرت حق در شأن او فرمود: «لولاک لما خلقت الأفلاک».
گفتنی است در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام  فلاحی مشاور فرهنگی تولیت گزارشی از فعالیت های فرهنگی آستان مقدسه حضرت معصومه (س) خدمت حضرت آیت‌الله یزدی ارائه دادند.
حجت‌الاسلام فلاحی در ادامه ابراز نمودند پس از  انقلاب این اقدام را منشاء اثرات و خدمات دانست و گفت: در سال 1395 به تولیت حرم حضرت معصومه (س) پیشنهاد شد که کنگره ای با نام بانوان هاشمی برگزار شود که از جمله این بانوان، حضرت آمنه(س) مادر حضرت رسول(ص) بودند. بنابراین نویسندگان مختلفی با آستان مقدسه همکاری داشتند و آثاری هم تولید شد.
حجت‌الاسلام  آقای عباسی ریس اداره پژوهش آستان مقدسه حضرت معصومه (س) در پایان، معرفی چهره‌های تأثیرگذار در تاریخ اسلام مثل حضرت معصومه(س)، علما و دیگر بزرگان را از جمله خدمات فرهنگی، علمی و پژوهشی صورت گرفته برشمردند و افزودند: سال 1385 نیز کنگره حضرت معصومه(س) برگزار و از آثار بیش از 50 نفر از نویسندگان مختلف رونمایی شد.

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom