Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز966
دیروز1446
در هفته2412
در ماه27452
مجموع2170463

بازدید کنندگان برخط

5
Online

آیت الله  شب زنده دار در جلسه درس اخلاق با اشاره به اینکه همه ما انسان ها گرفتار نفس هستیم، گفت: این نفس میل فراوانی به فتن و چموشی دارد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم منشأ بسیاری از گرفتارهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را از حرص نفس دانست و تصریح کرد: احتکار و گران فروشی ها از حرص نفس و بی مروتی بر می آید، این کشتارها و ستمگری ها از نفس و خودخواهی نشأت می گیرد.

عضو جامعه مدرسین با اشاره به گرفتاری انسان به نفس سرکش خاطرنشان کرد: حالا که نفس انسان اینگونه است پس نیاز به برنامه ای دارد که بتواند این ناروایی ها را از وجودش پالایش کند و از طرفی نفس را به فضایل اخلاقی و درستی ها مزین کرد.

آیت الله شب زنده دار تربیت نفس را بسیار مهم برشمرد و اظهار کرد: قرآن یکی از اهدافش را تزکیه و پالایش انسان برمی شمارد و فلاح و رستگاری را در تربیت نفوس می داند.

 

منبع: رسا

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom