Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، بیعت تاریخی همافران با امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن ۵۷ را یکی از شگفتی‌سازی‌های مهم و از عوامل اصلی پیروزی انقلاب و همچنین نشان‌دهنده خطای محاسباتی آمریکایی‌ها برشمردند و گفتند: لازمه استمرار حرکت‌پرشتاب انقلاب،حضور مردم در صحنه، کار و تلاش بی‌وقفه، اتحاد کلمه بخصوص میان مسئولان، اعتماد به وعده الهی و افزایش مؤلفه‌های قدرت ملی در عمل است.رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین قضایای فضاحت‌بار...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6471
دیروز7451
در هفته37660
در ماه37660
مجموع893537

بازدید کنندگان برخط

10
Online

حضرت آیت الله حاج شیخ عبدالله خائفی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم روز چهارشنبه مورخ 25 دی ماه 1398 در پایان درس خارج فقه خود، ضمن بیان نکاتی اخلاقی به تشریح الزامات کسب معارف الهی و رستگاری پرداختند.


آیت الله خائفی با بیان اینکه برای کسب تقوا و اصلاح نفس، ارتباط بنده و خالق لازم است گفتند: تقوا و اصلاح نفس و سیر و سلوک الی الله، با ارتباط بین عبد و خالقش امکان پذیر است. اگر خواستیم تقوا به دست آوریم و یا اصلاح نفس کنیم؛ بدون ارتباط با الله تعالی امکان پذیر نیست.

وی افزود: همچنین تلقی و دریافت فیوضات ربوبی با ترک معاصی و اصلاح نفس، امکان پذیر خواهد بود و در اینجا جهاد با نفس لازم است.

عضو جامعه مدرسین با اشاره به آیه 35 سوره مائده گفتند: همان طور که خداوند متعال در این آیه شریفه می‌فرماید: «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَابْتَغُوا إِلَیْهِ الْوَسِیلَةَ وَجَاهِدُوا فِی سَبِیلِهِ لَعَلَّکُمْ تُفْلِحُونَ» تنها راه رسیدن به رستگاری، جهاد نفس است. فلاح و رستگاری جز با تقوا و جز با ابتغاء وسیله برای وصول الی الله و برای شهود در محضر الله تعالی به دست نمی آید. بنابراین هیچ یک از این عوامل، جز با جهاد نفس، تحقق پذیر نیست و بر ما واجب است که در راه خدا جهاد کنیم.

آیت الله خائفی با تاکید بر اهمیت جهاد نفس و رد شیطان برای کسب معارف الهی،افزودند: در کسب معارف الهی؛ در تصفیه نفس؛ در رد شیطان و در رد قوای شهوانی، جهاد نفس لازم است.


طلیعه

تصویر مطلبدر هفته‌های اخیر پس از ورود جو بایدن به کاخ سفید اخبار مربوط به روابط ایران و آمریکا و چگونگی بازگشت آمریکا به برجام در صدر اخبار برخی رسانه های داخلی و بین المللی قرار گرفت و هر روز شاهد خبرهایی درباره شرط و شروط مسئولین جدید کاخ سفید درباره چگونگی بازگشت آمریکا به برجام هستیم . این در حالی است که آمریکا برجام را به صورت یک طرفه نقض کرده و به دنبال آن کشورهای اروپائی نیز گرچه در ظاهر عضو برجام مانده‌اند‌ اما در عمل‌هیچ کاری در مقابل بازگشت تحریمهای اعمال شده از سوی آمریکا انجام نداده‌اند و با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom