Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز858
دیروز1342
در هفته8768
در ماه44390
مجموع2187401

بازدید کنندگان برخط

6
Online

پیام های تبریک نهادهای حوزوی و کشوری و مردمی در پی انتخاب حضرت آیت الله حسینی بوشهری و اعضاء محترم هیأت رئیسه جدید

 

 

 متن پیام ها به شرح زیر است:

 

 

* متن پیام تبریک آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز به این شرح است:

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضرت آیت الله حاج سید هاشم حسینی بوشهری (دام عزه)

سلام علیکم

 

بر خود لازم می دانم از طرف هیات رییسه و اعضای محترم شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز انتخاب شایسته جنابعالی را که از چهره‌های شاخص و ممتاز حوزوی و دینی انقلاب هستید، به ریاست «شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم» تبریک عرض نمایم. بدیهی است که این توفیق، نشانگر حسن اعتماد جامعه علماء و بیانگر تلاش خالصانه و صادقانه جنابعالی است است.

همچنین لازم است با گرامیداشت یاد و خاطره فقیه بصیر و انقلابی مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد یزدی، برای جنابعالی و منتخبین جدید توفیق و سربلندی روز افزون مسئلت نمایم. ان شاءالله که تحت توجهات حضرت بقیه الله الاعظم موید و مستدام باشید.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته

 

محمد علی موحدی کرمانی

رییس جامعه روحانیت مبارز

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین سید احمد مرتضوی مقدم رئیس دیوان عالی کشور به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله حاج سید هاشم حسینی بوشهری (دامت برکاته)
سلام علیکم


با احترام ضمن عرض تسلیت فقدان عالم ربانی و فقیه مجاهد حضرت آیت الله حاج شیخ محمد یزدی (رحمت الله علیه) همانگونه که انتظار می رفت عالمی وارسته و بصیر و مجتهدی انقلابی به عنوان ریاست شورای عالی حوزه های علمیه برگزیده شد که این امر نشان از بصیرت و موقعیت شناسی اعضای آن مجموعه وزین دارد. تردیدی نیست که حضرتعالی با همکاری سایر آیات عظام و علمای فرزانه عضو شورای عالی در اتخاذ تصمیمات اساسی و برنامه ریزی های کلان برای حوزه های علمیه موفق خواهید بود. علی هذا ضمن ابراز ارادت ویژه خود و عرض تبریک به آن جناب، توفیق روز افزون برای آن شخصیت والامقام را از خداوند متعال مسئلت دارم.


سیداحمد مرتضوی مقدم
رئیس دیوان عالی کشور

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین احمد فرخ فال رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضور محترم حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری «دامت برکاته»

رئیس معزز شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 سلام علیکم

 

با احترام، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره عالم ربانی و فقیه مجاهد، حضرت آیت‌الله یزدی«قدس سره»، انتخاب شایسته حضرتعالی را به ریاست شورای عالی جامعه مدرسین صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نهادی بی‌بدیل و باسابقه‌ای درخشان از آغازین روزهای نهضت اسلامی تا پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن تاکنون، با سلامت و صلابت در خط مقدم دفاع از اصول و ارزش‌های اسلام و انقلاب بوده است. تعابیر و تأکیدات رهبر کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی«قدس سره الشریف» و رهبر معظم انقلاب اسلامی، امام خامنه‌ای «مدظله العالی» درباره آن نهاد مؤمن و مؤثر، نشان از جلالت شأن و جایگاه رفیع آن، میان حوزه‌های علمیه و روحانیت معظم داشته و به فضل الهی خواهد داشت.

حضور شخصیت‌های علمی و معنوی و معتقد به مبانی، اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی که صیانت و پاسداری از حریم حوزه‌های علمیه و نظام انقلابی را در رأس خود قرار داده‌اند، جایگاه این نهاد مبارک را ممتاز و بی‌بدیل قرار داده است.

حضور باسابقه حضرتعالی که همیشه با بصیرت و مدیریت عالمانه و فعالیت‌های خالصانه، مبتکرانه و روزآمد در این نهاد با عظمت و دیگر نهادهای عالی حوزوی و مسئولیت‌های مهم در مناصب حساس نظام اسلامی بوده، چهره‌ای درخشان از مدیریت موفق در تراز اسلام و انقلاب را رقم زده است که از درگاه با عظمت ربوبی، توفیقات روزافزون همراه با سلامتی وجود مبارکتان را مسألت دارم.

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن طلب علوّ درجات برای حضرت آیت‌الله یزدی «رحمه الله علیه»، انتخاب بجا و شایسته حضرتعالی را به عنوان رئیس معزز جامعه مدرسین تبریک عرض نموده و اعلام می‌دارد در راستای منویات، اهداف عالیه و فعالیت‌های مستمر جنابعالی، همواره در خدمت جنابتان خواهد بود.

از خداوند متعال عزت و سلامتی حضرتعالی را مسألت می‌نمایم.

 

ارادتمند

احمد فرخ فال

رئیس مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین رضا جوکار امام جمعه شهرستان قدس به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

محضر مبارک حضرت آیت الله آقای حاج سید هاشم حسینی بوشهری (دامت برکاته)

سلام علیکم و رحمت الله

 

ضمن گرامیداشت یاد رئیس فقید جامعه مدرسین مرحوم آیت الله یزدی رضوان الله تعالی علیه خدای منان را شاکریم که خلاء وجودی آن عالم مجاهد و پارسا و فقیه بصیر و انقلابی را با وجود مبارک عالمی دیگر با همان اوصاف و فضائل و با تجربه فراوان و گرانسنگ مدیریت در حوزه علمیه و جامعه مدرسین جبران نمود.

اینجانب، به نمایندگی از علما و روحانیت شهرستان قدس، انتصاب شایسته حضرتعالی توسط اعضای محترم جامعه مدرسین در ریاست آن نهاد کهن و موثر حوزوی و انقلابی را تبریک عرض می‌کنم.

این انتخاب به جا و شایسته نشان از هدایت الهی در تصمیم و درایت و هوشمندی اعضای محترم جامعه مدرسین و صلاحیت، توانمندی و سوابق درخشان انقلابی و مدیریتی و جایگاه رفیع حضرتعالی در میان علما و نخبگان حوزه علمیه است.

اعضای محترم جامعه مدرسین با این انتخاب صحیح، جامع‌ترین شخصیت را برای هدایت و راهبری حوزه‌های علمیه و روشنگری و تعیین مسیر نیروهای انقلابی در مواقع حساس را برگزیدند. مزید توفیقات توام با عزت و سلامتی حضرتعالی در خدمت به اسلام و انقلاب و ولایت و مردم، خاصه حوزه های علمیه را ازخداوند متعال مسئلت می‌کنم و از محضر شریفتان التماس دعا دارم.

 

رضا جوکار

امام جمعه شهرستان قدس

 

 

 

* متن پیام تبریک حضرت آیت الله سید علی اصغر دستغیب رئیس جامعه مدرسین شیراز به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب مستطاب حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری «دامت برکاته»

ریاست معزز جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 سلام علیکم

 

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، ضمن پاسداشت یاد و خاطره حضرت آیت‌الله یزدی رحمت‌الله علیه، جامعه روحانیت شیراز انتخاب جنابعالی را که بحمدلله عالمی انقلابی، ولایتمدار و وارسته هستید در جایگاه مهم و حساس ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبریک عرض نموده و دوام توفیقاتتان را در ترویج ارزش‌های دینی و اسلامی و تحقق سیاست‌های عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحت عنایات حضرت ولی عصر(عج) و رهنمودهای نورانی و حکیمانه رهبر عظیم‌الشأن انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای مدظله العالی از درگاه خداوند مسئلت می‌نماید. والسلام

 

سید علی اصغر دستغیب

رئیس جامعه مدرسین شیراز

 

 

 

* متن پیام تبریک آیت الله موسوی‌جزایری،رئیس حوزه‌های علمیه خوزستان به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

سرور مکرم حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری(دامت برکاته)

سلام‌علیکم

 

انتخاب جنابعالی به سمت ریاست جامعه مدرسین، انتخابی شایسته و مسرت‌بخش بود، خداوند به حضرت‌عالی و همه اعضاء محترم آن جامعه توفیق خدمات ملی و جهانی کرامت فرماید و همه را به سربازی حضرت ولی‌عصر(عج) مفتخر فرماید.

و خداوند روح بلند فقیه سعید، رئیس سابق شما حضرت آیت‌الله یزدی را که سال‌ها در آن سنگر مجاهدت نمودند با ائمه اطهار محشور فرماید.

ایشان به‌حق از پیشکسوتان انقلاب اسلامی و بنیان‌گذاران آن و از اصحاب خاصه امام راحل(ره) بودند و بعد از انقلاب هم تا آخرین لحظه حیات در کنار رهبری زحمت‌ها کشیده و خدمت‌ها کردند.

وفاتش ثلمه ای بود برای اسلام که امید است به‌وسیله جنابعالی و دیگر همکاران جبران شود.

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

ارادتمند: موسوی جزایری-اهواز

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری زید عزه

سلام علیکم

 

انتخاب شایسته حضرتعالی را به‌عنوان رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبریک و تهنیت عرض می نمایم. تجربیات ارزشمندتان در عرصه‌های مختلف خدمتگزاری به نظام اسلامی و حوزه‌های علمیه، نویدبخش موفقیت و سربلندی شما در این عرصه می‌باشد ان شاءالله. از درگاه ایزد منان، سربلندی و توفیقات روزافزون حضرتعالی و سایر خدمتگزاران به اسلام و نظام مقدس جمهوری اسلامی و حوزه‌های علمیه را مسألت دارم.

 

سید حسن ربانی

رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه

 

 

 

* پیام تبریک امام جمعه نیویارک به رئیس جدید جامعه مدرسین

 

مدیر حوزہ علمیه المهدی امریکه و امام جمعه نیویارک حجت الاسلام والمسلمین دکتر سخاوت حسین سندرالوی در پیامی بنام اعضای جامعه مدرسین انتخاب آیت الله سید هاشم حسینی بو شهری را به ریاست، آیت الله سید احمد خاتمی را نائب رئیس اول و حجت السلام والمسلمین شیخ عباس کعبی را به نائب رئیس دوم انتخاب مفید و بموقع شمرد.

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین احمد واعظی رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضرت آیت الله حسینی بوشهری (دامت برکاته)

سلام علیکم

 

با احترام، ضمن گرامیداشت یاد وخاطره حضرت آیت الله شیخ محمد یزدی (ره) رئیس فقید شورای عالی جامعه مدرسین، انتخاب بجا و شایسته حضرتعالی به سمت ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال برای حضرتعالی آرزوی توفیق روز افزون مسئلت می نمایم.

 

احمد واعظی

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

 

 

 

* متن پیام تبریک عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

حضرت آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری

رئیس محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 سلام علیکم

 

حسن اعتماد اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و انتخاب جنابعالی به عنوان رئیس آن نهاد برجسته حوزوی که بدون تردید نشات گرفته از علم و دانش و سوابق بسیار طولانی و ارزشمند تدریس در حوزه های علمیه می باشد را صمیمانه تبریک عرض نموده، صحت و توفیق روزافزون و بیش از پیشتان را در این مسیر مهم و تعالی و بالندگی هر چه بیشتر نهاد حوزه از درگاه پروردگار قادر متعال خواستارم.

 

 

 

* متن پیام تبریک محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم


حضرات آیات، اعضاء محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

باسلام وتحیت و با نکوداشت یاد و خاطره ریاست فقید جامعه مدرسین، عالم مجاهد فقیه ممتاز و انقلابی خستگی ناپذیر، مرحوم آیت الله یزدی، انتخاب حضرت آیت الله حسینی بوشهری را به ریاست محترم جامعه مدرسین و نیز انتخاب حضرات آیات خاتمی، کعبی، اراکی، عبداللهی و وافی را به عنوان  هیات رئیسه آن جامعه والامقام، تبریک عرض می کنم.

کارنامه درخشان جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در طول تاریخ انقلاب اسلامی چه در دوران خفقان ستمشاهی و چه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، از افتخارات برجسته نهضت اسلامی ملت  ایران است.

امیداست این مشعل پرفروغ همچنان که تاکنون و در ظل منویات امامین انقلاب، همواره پرتو افشانی کرده، در آینده نیز این رسالت عظیم را با توفیقات روزافزون استمرار بخشد.

 

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلیمن علی سعیدی رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا به این شرح است:

 

بسمه تعالی


حضرت آیت الله حسینی بوشهری (دامت برکاته)

با سلام و تحیات

 

بی شک نقش جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تاریخ نهضت و انقلاب اسلامی ایران، تاریخی و سرنوشت ساز بوده و هست.

اینجانب انتخاب شایسته جنابعالی را که بحمدالله از علم، فضل و بصیرت انقلابی برخوردار بوده و برخواسته از  حوزه های علمیه می باشید را به ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تبریک عرض نموده و ضمن گرامیداشت یاد وخاطره فقیه بصیر مرحوم آیت الله یزدی (ره) از خداوند متعال دوام توفیقات جنابعالی را در هدایت این نهاد  مقدس علمی و انقلابی خواستارم.

 

علی سعیدی

رئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی معظم کل قوا

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور هماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات سراسر کشور به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضرت آیت‌الله حاج سید هاشم حسینی بوشهری دامت برکاته

ریاست محترم شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

سلام علیکم

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)

 

انتخاب شایسته حضرتعالی که از علمای انقلابی و از شخصیت‌های برجسته حوزه علمیه قم و دارای سابقه طولانی و ارزشمند مدیریت در سطوح مهم و مختلف حوزه های علمیه بوده و هستید و همچنین مورد اعتماد مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) می‌باشید از سوی اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به ریاست شورای عالی آن جامعه محترم و معزز تبریک عرض نموده و رجاء واثق دارم با حضور حضرتعالی در رأس آن نهاد ارزشمند حوزوی و موثر در تصمیمات سیاسی فرهنگی و اجتماعی کشور شاهد توفیقات بیش از گذشته آن نهاد خواهیم بود؛ ان‌شاءالله.

از درگاه خداوند منان سربلندی و توفیقات روز افزون حضرتعالی را در خدمت به حوزه‌های علمیه و نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهانم.

 

داود نمازی

مشاور وزیر کشور

در امور هماهنگی روحانیت، ائمه جمعه و جماعات سراسر کشور
 

 

 

* متن پیام تبریک محسن مسچی معاون امور ایران و مشاور عالی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

محضرت مبارک برادر بزرگوار حضرت آیت الله حسینی بوشهری (دامت برکاته)

رئیس محترم جامعه مدرسین حوزه  علمیه قم

سلام علیکم

 

انتخاب شایسته حضرتعالی را به عنوان ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صمیمانه به حضورتان تبریک و تهنیت عرض می کنم.

این انتخاب مبارک نشانگر ارزشها و فضیلت های والا، منش و شخصیت جنابعالی در همه ابعاد اخلاقی، علمی، اجتماعی و اجرایی می باشد که تاکنون برکات بی شماری را برای جهان تشیع و علی الخصوص حوزه های  علمیه به ارمغان داشته است.

به داشتن برادر عزیزی همچون شما مفتخرم و برای سلامت و سعادت  روزافزون شما دعا می کنم و همچون سابق برای اجرای منویات حضرتعالی در خدمتتان هستم.

 

محسن مسچی

معاون امور ایران و مشاور عالی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی

 

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین سید محی الدین طاهری دبیر جامعه روحانیت شیراز و تولیت آستان مقدس حسینی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب مستطاب حضرت آیت الله حسینی بوشهری دامت برکاته

ریاست معزز جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

سلام علیکم

 

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص) حسن انتخاب جنابعالی که بحمدالله از علمای ممتاز، متعهد با روحیه مردمی و از چهره های با سابقه حوزه‌های علمیه کشور می‌باشید و در صحنه‌های مختلف درسایه دانش، اخلاص و ارتباط موثر با مردم خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران داشته اید را در جایگاه وزین ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.

در جوار مضجع شریف حضرت سید علاءالدین حسین بن موسی الکاظم7 از پیشگاه خالق حکیم صحت و سلامتی همواره با موفقیت روز افزونتان در مسیر بالندگی نهاد مقدس حوزه در ظل توجهات حضرت ولی عصر(عج) و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای مدظله‌‌العالی را مسئلت می‌نمایم. والسلام

 

العبد سید محی الدین طاهری

دبیر جامعه روحانیت شیراز

و تولیت آستان مقدس حسینی

 

 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین سیداکبر حسینی‌نژاد رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حضرت آیت الله حسینی بوشهری«دامت توفیقاته»

رئیس محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 سلام علیکم؛

 

با صلوات بر محمد و آل محمد(ص)، حسن انتخاب حضرتعالی به ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را صمیمانه تبریک عرض می‌نمایم.

بلاشک حضور جنابعالی در سکانداری این نهاد اصیل حوزه‌ای که همواره در طول حیات خود در ترویج و تبیین اسلام ناب و دفاع از مردم مظلوم و ‌مسلمان از پیشگامان بوده و برجسته‌ترین سنگر مبارزات روحانیت علیه ظلم و طاغوت را در کارنامه خود دارد، مایه ناامیدی دشمنان و مباهات ارادتمندان به نظام و انقلاب و برکات فراوان برای کشور اسلامی ایران و حوزه‌های علمیه خواهد بود.

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رؤسای فقید جامعه محترم مدرسین بویژه مرحوم حضرت آیت الله یزدی«طاب ثراه»، آمادگی خود را جهت هرگونه همکاری در رشد و بالندگی حوزه‌های علمیه، بصیرت افزایی، انقلابی ماندن حوزه و تحقق اهداف پیش بینی شده در بیانیه گام دوم انقلاب را اعلام می‌دارد.

از خداوند متعال توفیقات روز افزون حضرتعالی و دیگر اعضای محترم جامعه مدرسین را خواستارم.

 

سیداکبر حسینی‌نژاد

رئیس مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم

 

 

 

* متن پیام تبریک دکتر محمدحسین ظریفیان مدیر کل پژوهش‌های اسلامی رسانه و نماینده سازمان صدا و سیما نزد نهادهای حوزوی به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

محضر مبارک حضرت آیت‌الله حسینی بوشهری (مدظله العالی)

رئیس محترم شورای عالی حوزه‌های علمیه

سلام علیکم

 

با تقدیم تحیت و احترام محضر حضرت مستطاب عالی و با آرزوی علوّ درجات برای روح پر فتوح حضرت آیت‌الله یزدی رضوان الله علیه، انتخاب آن فقیه پارسا و دانشمند انقلابی به ریاست شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را تبریک عرض می‌نماییم.

امیدوارم رسانه ملی، همچنان از رهنمودهای ارزنده حضرتعالی بهره مند و در عمل، مجری مطالبات دلسوزانه بزرگان دین خاصه جامعه محترم مدرسین برای نیل به آرمان رسانه دینی باشد.

 

محمدحسین ظریفیان

مدیر کل پژوهش‌های اسلامی رسانه

و نماینده سازمان صدا و سیما نزد نهادهای حوزوی

 


 

 

* متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین سید منذر حکیم رئیس پژوهشکده الذریّه النبویّه به این شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

محضر مبارک آیت‌الله حسینی بوشهری «دامت برکاته»

ریاست معزز شورای عالی جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه

 سلام علیکم

 

با احترام و درود به ارواح پاک امام راحل عظیم‌الشأن و شهدای گرانقدر و گرامیداشت یاد و خاطره مراجع عالیقدر و فقید و همچنین بزرگان حوزه بخصوص حضرات آیات؛ مشکینی و یزدی، بدینوسیله انتخاب شایسته حضرتعالی به سمت ریاست شورای عالی جامعه محترم مدرسین حوزه علمیه تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم.

اینجانب و سایر اعضای مجموعه تحت امر جنابعالی در پژوهشکده الذریّه النبویّه ضمن اعلام آمادگی کامل جهت بهره‌مندی از ارشادات آن جناب، اطمینان داریم که حضرتعالی با توجه به پیشینه درخشان و سوابق ارزشمند، در این جایگاه ویژه که از مهمترین تشکیلات حوزه و مورد اهمیت خاص امامین انقلاب و دارای هویت چند لایه در حوزه، جامعه و نظام اسلامی است، با مدیریت رحمانی خود، نورافشانی خواهید فرمود.

سایه بلند حضرت امام خامنه‌ای مستدام و توفیقات جنابعالی روزافزون باد.

با سپاس

سید منذر حکیم

رئیس پژوهشکده الذریّه النبویّه

 

 

 

 

 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom