Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6386
دیروز7851
در هفته14238
در ماه97644
مجموع1172149

بازدید کنندگان برخط

4
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با حجت الاسلام و المسلمین تکیه ای ضمن تشکر از ایشان جهت زنده نگه داشتن مسئله اعتکاف اظهار داشتند: باید از زحمات شما در زمینه ترویج اعتکاف تشکر کنم زیرا این پرچم که در یک برهه ای از زمان فراموش شده بود با همت شما و زمینه سازی نظام اسلامی برافراشته شد.


ایشان افزودند: زمانی اعتکاف در یک حالت بسیط اتفاق می افتاد. و فقط برخی از علمای ما یا عده ی محدودی می توانستند این اعتکاف را برگزار کنند. این برنامه های متنوع اعتکاف در گذشته نبود اما شما مقدمات آن را فراهم کردید. امروز به همت شما بزرگواران دامنه این مراسم معنوی بسیار گسترش پیدا کرده است و همه می توانند در آن شرکت کنند.
رئیس شورایعالی جامعه مدرسین فعالان در امر اعتکاف را افرادی خستگی ناپذیر و پیگیر توصیف کردند و ابراز داشتند: کسانی که در کنار شما مشغول هستند براساس وظیفه این کار را نمی کنند بلکه بخاطر عشق و علاقه و برای جلب رضایت خدا وارد این میدان شده اند و از عمق وجود کار میکنند. شما بسیار در کارهایتان پیگیر هستید و در این راه خستگی نمی شناسید گاهی افرادی توانایی هایی دارند و امکانات هم فراهم است اما چون پیگیر کار نمی شوند، کارشان پیش نمی رود. و این پیگیری شماست که کار ها را پیش می برد.
دبیر شورایعالی حوزه های علمیه با اشاره به حدیثی از امام حسین علیه السلام « لا یأمَن یومَ القیامَةِ إلاّ مَن خافَ الله فِی الدُّنیا»اظهار داشتند: این حدیث در راستای کار شماست. در حقیقت رسالت همه انبیاء و اوصیای الهی برای این بوده است که مردم را به خدا برسانند. و انبیاء آمدند تا گرد و غباری که بخاطر گناهان، فطرت آدمی را آلوده کرده پاک کنند. در حقیقت مشکل انسان ها این است که غافل هستند، باید این غفلت ها زدوده شود زیرا غفلت، زمینه ساز تمام کج روی ها است. این کار اعتکاف در همین راستا است تا انسان به یاد خدا بیافتد. انسان با دعا خواندن و روزه گرفتن و عبادت، غفلت ها را از خود دور میکند و به یاد خدا می افتد در نتیجه این شخص روحش با عالم بالا پیوند می خورد. بنابراین کار شما برای آرامش بندگان خدا در سرای آخرت است.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom