Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز901
دیروز1135
در هفته901
در ماه29665
مجموع2037582

بازدید کنندگان برخط

4
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حضرت آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با حجة الا سلام و مسلمین خطیب، با اشاره به روایت امام صادق(علیه السلام) که می فرماید:«ثَلَاثَةُ أَشْیَاءَ یَحْتَاجُ النَّاسُ طُرّاً إِلَیْهَا الْأَمْنُ وَ الْعَدْلُ وَ الْخِصْب»، خاطر نشان کرد: سه چیز است که همه مردم به آنها نیاز دارند: امنیت، عدالت و رفاه.

آیت الله حسنی بوشهری ویروس کرونا را  تهدیدی برای سلامت و کسب و کار مردم دانست و گفت: متاسفانه به علت شیوع این بیماری، ما شاهد از دست دادن تعداد زیادی از هم وطنانمان هستیم اما در کنار آن، تلاش دولت و دستگاه های مربوطه در مهارکردن این ویروس باعث امید در جامعه شده است و مردم احساس کرده اند که اگر تلاش و اراده باشد، کار نشدنی وجود نخواهد داشت.

امام جمعه قم وضعیت معیشتی و کسب و کار مردم را  مناسب شأن مردم شریف ایران ندانسته و خاطر نشان کرد: اگر ویروس کرونا مهار شود به تبع آن کسب و کار هم رونق می گیرد و لذا باید مسائل و مشکلات کشور اولویت بندی شود.

آیت الله حسینی بوشهری مبارزه با فساد را بسیار مهم ارزیابی نموده خاطر نشان کرد: فساد باعث اعتماد سوزی شده است و باید تلاش کرد تا این اعتماد سوزی تبدیل به اعتماد سازی شود.

وی ارتباط با کشور های همسایه، تقویت ارزش پولی و تقویت اعتبار گذرنامه هموطنان و  را از جمله توقعات نخبگان جامعه دانست که دولت سیزدهم باید به آن بپردازد.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه سفرهای استانی رئیس دولت را یک سرمایه دانست و گفت: رابطه با مردم برای احیای امید آفرینی یک امر اصلی و مهم است و سفرهای استانی رئیس جمهور توانسته است بذر امید را در جامعه بکارد.

آیت الله حسینی بوشهری ارتقاء کمی و کیفی وزارت اطلاعات را از جمله اولویت های این وزارتخانه دانست و افزود: نبرد امروز، نبرد اطلاعات است و هر کشوری که اطلاعات بهتری دارد در این جنگ پیروز خواهد شد. بنابراین لازم است که زیرساخت های امنیتی ارتقاء پیدا کند و افرادی به کار گرفته شوند که آگاه به مسائل امنیتی هستند.

وی پیگیری و مبارزه با فساد را از دیگر کارهای وزارت اطلاعات برشمرد و خاطرنشان کرد: بنده معتقدم وزارت اطلاعات باید پیش قدم و پرچمدار در این راه باشد. وی ادامه داد: زمانی که دکتر رئیسی در منصب ریاست قوه قضاییه بودند بارها گفتند که مبارزه ما، مبارزه با معلول است و باید با علت مبارزه شود تا حجم پرونده ها کاسته شود و اکنون که جناب آقای رئیسی به ریاست جمهوری انتخاب شده اند امید است که باجدیت این کار را در دستگاه اجرای پیگیری کنند.

 رییس شورای عالی جامعه مدرسین رصد به موقع مسئولین کشور را از جمله کارهای وزارت اطلاعات دانست و گفت: اگر به موقع عملکرد کارگزاران  رصد شود و زمانی که احساس شد آنها راه اشتباه را در پیش گرفته اند، تذکرات لازم به آنها داده شود، شاهد کاهش فساد و همچنین پرونده های قضایی خواهیم بود و ذهن مردم هم مخدوش نمی شود و جامعه هم احساس آرامش می کند.

امام جمعه قم نقش وزارت اطلاعات را در ارتقاء تولید بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: سرمایه گذاران زمانی می توانند در کشور سرمایه گذاری کنند که  احساس امنیت کنند در غیر این صورت سرمایه خود را از کشور خارج می کنند. و ایجاد امنیت یکی از وظایف اصلی وزارتخانه اطلاعات می باشد تا تولید رونق پیدا کند و مانع تولید هم برطرف شود.

وی ادامه داد: وزارت اطلاعات باید رویکرد مردمی داشته باشد و مردم احساس کنند که در ایجاد امنیت سهیم هستند. در این صورت است که مردم هم می توانند نقش آفرینی کنند و به کمک وزارت اطلاعات بیایند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه توجه به مسأله وحدت اسلامی از اهم دستورات قرآن و بزرگان دین اسلام است، تصریح کرد: یکی دیگر از وظایف وزارت اطلاعات این است که این وحدت را حفظ کند و با افرادی که قصد تفرقه، دارند برخورد کنند.

وی اسناد و اطلاعات هر کشور را سرمایه کشور دانست و گفت: وظیفه شما حفظ این اطلاعات است تا دشمن نتواند از طریق افراد نفوذی به این اطلاعات دست پیدا کند.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین عامل موفقیت وزارت اطلاعات را، «ایمان» نیروی انسانی این وزارتخانه دانست و تأکید کرد: عامل پیشرفت وزارت اطلاعات و دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی، ایمان قلبی نیروهای وزارت است؛ چون با ایمان، عشق و خداترسی کار می کنند، خداوند مددکار آنها در این جایگاه حساس خواهد بود.

وی تاکید کرد: انتظار آن است که دولت محترم، حوزه علمیه ای را بخواهد که مستقل است. حوزه مستقل دیده بان، خیرخواه و منتقدی ناصح می باشد. جدای از نظام اسلامی نیست و از آن جا که حوزه علمیه خاستگاه انقلاب است، حامی بزرگی برای نظام اسلامی می باشد.

گفتنی است در ابتدای این جلسه حجة الاسلام‌ و المسلمین سید اسماعیل خطیب گزارشی از اقدامات دولت در بحث سلامت و تأمین واکسن و تلاش‌ های سربازان گمنام امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  در تأمین امنیت و خنثی ‌سازی توطئه‌ ها را ارائه کرد.

 

 

 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom