Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1093
دیروز1135
در هفته1093
در ماه29857
مجموع2037774

بازدید کنندگان برخط

5
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، آیت الله حسینی بوشهری در دیدار حجة الا سلام و مسلمین اسکندری مدیر کل اوقاف استان قم، با اشاره به اهمیت و جایگاه وقف در اسلام گفت: وقف یکی از سنت های اصیل اسلامی است که پایه گذار آن نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) و اولیای الهی بوده اند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به روایت «کُونُوا دُعَاةً لِلنَّاسِ‌ بِغَیْرِ أَلْسِنَتِکُمْ» خاطرنشان کرد: در سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) نیز وقف مورد تأکید قرار گرفته و ائمه(سلام الله علیهم) نیز موقوفات متعددی داشتند به طوری که آن حضرات باغ هایی را ایجاد یا چاه هایی را حفر کرده و برای فقرا وقف می‌کردند.

وی افزود: در سیره علماء بزرگ نیز توجه خاصی به سنت وقف شده است و از وقف به عنوان صدقه جاریه نام برده شده به گونه‌ای که آثار و برکات وقف بعد از مرگ انسان نیز هم‌چنان وجود دارد.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین با اشاره به حمایت سازمان اوقاف از علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان، تاکید کرد: تنوع کارهای سازمان اوقاف، بسیار حائز اهمیت است و از امتیازات این سازمان به شمار می آید. وی ادامه داد: اگر قسمتی از این موقوفات در راه رشد علمی دانشجویان صرف شود، در این صورت این دانشجو خود را مدیون میداند و در نتیجه تمام تلاش خود را می کند تا به این کشور خدمت کند.  

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه عرصه های مختلف کشور به ویژه عرصه علمی در شرایط کنونی نیازمند موقوفات جدیدی هستند عنوان داشت: لازم است روحانیت و حوزه‌های علمیه با توان تبلیغی که دارند برای گسترش فرهنگ وقف کار تبلیغی انجام دهند تا علاوه بر وقف نسبت به مجالس دینی و عزای سیدالشهداء(علیه السلام) در عرصه های دیگر که مورد نیاز جامعه دینی است، موقوفاتی بوجود بیاید.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به  جایگاه وقف خاطر نشان کرد: وقف اختصاص به فضای شیعی ندارد و در فضای اسلامی کاملا وجود دارد، حتی در نگاه وسیعتری، درمسیحیت برخی از مراکز شان که رنگ و لعاب دینی هم ندارد یک سلسله موقوفاتی دارند.

امام جمعه قم تصریح کرد: با شرایطی که الان جامعه ما دارد، موقوفات جدید ایجاد نمی شود. وی راه حل این کار را ایجاد نهضت وقف دانست و گفت: کارگروهی تشکیل شود تا در احیاء و ایجاد وقف کمک کنند.

دبیرشورایعالی حوزه های علمیه اعتماد سازی را یک ضرورت برشمرده و تصریح کردند: آن چه از اهمیت بالایی برخورداراست و متأسفانه گاهی در کشور ما نادیده گرفته می شود، ضرورت اعتماد سازی است. اگر اعتماد سازی کنیم و اعتماد عمومی افزایش پیدا کند، طبیعتا درهمه عرصه ها و صحنه ها، مردم حرف های مسئولین را قبول کرده و دراعتماد به آن تردید نمی کنند. اما اگر خدای ناخواسته با صحبت ها و اقدامات ما اعتماد سوزی به وجود بیاید آن موقع بی اعتمادی مانند سیلی است که آمده و سیل بندی هم جلویش نیست. و در این شرایط اگر بهترین حرف ها هم زده شود و بهترین وعده ها هم داده شود، عملاً کاری جلو نمی رود.

گفتنی است در ابتدای این دیدار حجت الاسلام و المسلمین اسکندری گزارشی از برنامه های این سازمان ارائه داد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom