Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1050
دیروز1135
در هفته1050
در ماه29814
مجموع2037731

بازدید کنندگان برخط

9
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، دیدار جمعی از دانشجویان با آیت الله حسینی بوشهری، رئیس جامعه مدرسین به لزوم آرمان گرایی واقع گرایانه اشاره کرد و آن را تنها راه دست یابی به موفقیت  در راه رشد و تعالی کشور و حصول آرمان‌های انقلاب، ارزیابی نمود و حمایت و پشتیبانی از جوانان انقلابی را از وظایف روحانیت دانست.

 

آیت الله حسینی بوشهری ضمن تسلیت ایام حزن اهل بیت(علیهم السلام) به لزوم تشکیل جلساتی برای انتقال مطالبات و دغدغه‌های دانشجویان تأکید کرد و افزود: پیگیری مطالبات و دغدغه‌هایی که از سمت شما مطرح شد در دستور کار بنده قرار خواهد گرفت.

وی به آرمان گرایی واقع بینانه در سخنان مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره کرد و افزود: دانشجو باید آرمان گرا و واقع نگر باشد تا نقاط و افق‌های دور را مد نظر قرار داده و در نتیجه آن بتواند به موفقیت دست یابد و کشور را در مسیر پیشرفت قراردهد. وی در ادامه ضمن اشاره به شعار وحدت حوزه دانشگاه، خاطر نشان کرد: اگر شعار وحدت حوزه و دانشگاه کاملتر شکل می‌گرفت و عملیاتی تر می‌شد، بدنه حوزه و دانشگاه هر دو در تحقق یک هدف، یعنی رشد و تعالی کشور مؤثرتر بودند.

دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه بر لزوم حمایت و پشتیبانی روحانیت از نسل جوانی که در خط مقدم حفاظت از آرمان‌های انقلاب و تعالی کشور در حال تلاش هستند، تأکید کرد و ادامه داد: دانشجویان در دانشگاه‌ها باید فعالانه عمل نموده و روحیه تلاش، عدالت خواهی و ظلم ستیزی را در خود تقویت کنند.

وی در ادامه به افراط و تفریط‌هایی که در طول تاریخ اتفاق افتاده اشاره کرد و افزود: در طول تاریخ عده‌ای راه افراط را پیش گرفتند و عده‌ای نیز از چارچوب‌ها خارج شدند اما دانشجویان ما باید در راه رسیدن به آرمان‌های انقلاب و رشد و تعالی کشور قدم بر دارند و پیوسته روحیه عدالت خواهی را در خود تقویت کنند.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان صحبت‌های خود به لزوم نهادینه سازی صبر و تحمل در محیط دانشگاه اشاره کرد و افزود: اینگونه نباشد که وقتی مسئولی با دانشجویان دیدار می‌کند، با برخوردهای غیرمناسب او را دلسرد کنند چراکه با این نوع از برخوردها نه شما به خواسته‌ها و مطالبات خود می‌رسید و نه دیگر مسئولین در جمع شما حاضر می‌شوند؛ بلکه باید مطالبات خود را با  اخلاق حسنه مطرح کنید.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه، دانشجویان به بیان دغدغه‌ها، مطالبات و نقطه نظرات خود پرداختند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom