Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1087
دیروز1135
در هفته1087
در ماه29851
مجموع2037768

بازدید کنندگان برخط

5
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله حسینی بوشهری در دیدار با فرمانده تیپ مکانیزه ۲۰ رمضان نیروی زمینی سپاه تهران ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: در هشت سال جنگ تحمیلی، دشمن با تمام قوا به کشور ما حمله کرد اما رزمندگان با دست خالی در برابر دشمن ایستادگی کردند و پیروز میدان شدند.

وی قدرت و عظمت امروز کشور را نتیجه از جان گذشتگی شهدا و رزمندگان دانست و افزود: هفته دفاع مقدس، نشان سربلندی، سرفرازی و عزت ملت ایران است.

آیت الله حسینی بوشهری تقابل جبهه حق و باطل را از آغاز پیدایش هستی دانست و گفت: زمانی که حضرت آدم(علیه السلام) خلق شد، جبهه حق را تشکیل داد و در مقابل آن حضرت، شیطان در جبهه باطل قرار داشت. و این تقابل بین هابیل و قابیل و با آمدن هر پیامبری وجود داشت.

امام جمعه قم خاطر نشان کرد: تقابل جبهه حق و باطل پایانی ندارد و نزدیک به ۴۳ سال است که جبهه باطل به فرماندهی آمریکا شیطان بزرگ، اتحادی را علیه ما درست کرده که با جبهه حق انقلاب اسلامی بجنگد. وی ادامه داد: در هشت سال دفاع مقدس، ما فقط با عراق نمی جنگیدیم بلکه تمام کشور های مستکبر در مقابل ما بودند و این را از اسرایی که می گرفتیم قابل مشاهده بود که از ملیت های مخلتفی بودند.

وی با تاکید بر این‌که مستضعفان و عدالت‌خواهان در یک طرف قرار گرفته‌اند، افزود: حق همیشه ثابت و پیروز است و باطل همیشه نابود شدنی است و این وعده الهی است.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان افزود: نیروهای مسلح بعد از دوران دفاع مقدس نیز در همه بحران‌های سخت از جمله حوادث طبیعی مثل سیل و زلزله و یا فشارهایی که توسط دشمنان بر ملت ایران تحمیل شده، همچنان با نشاط و بالنده کار خود را در خدمت رسانی به مردم انجام می دهد.

وی خاطرنشان کرد: فعالیتی که امروز نیروهای مسلح انجام می‌دهند در امتداد فعالیت هایی است که از گذشته تاکنون انجام داده اند. یک زمانی با اسلحه از این انقلاب محافظت می کردند و الان با تقسیم کردن بسته های مواساتی، با کمک به کادر پزشکی و... در واقع فعالیت نیروهای مسلح حرکت در یک مسیر طولانی و بدون انتهاست که آن هم ارائه خدمت بی منت به مردم است.

آیت الله حسینی بوشهری وظیفه نیروهای مسلح را سنگینتر از گذشته دانست و گفت: دشمنان انقلاب اسلامی در جنگ تمام عیاری که از سه دهه پیش علیه انقلاب اسلامی و مردم ایران آغاز کردند، بیشترین تلاش خود را بر تهدیدات نرم معطوف کردند که جنگی آرام، مستمر و بدون سر و صداست. که مقام معظم رهبری از آن به شبیخون فرهنگی، تعبیر کردند.

وی ادامه داد: اگر یک زمانی در مرزها جنگ می کردیم اما الان این جنگ، در خانه هاست. و این مسئولیت شما و متولیان فرهنگی را سخت تر می کند.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان گفت: کشورهای بیگانه برای اینکه به راحتی و با هزینه کم بتوانند بر آب و خاک و سرنوشت یک ملتی تسلط پیدا کنند،سعی می کنند از طریق تغییر و تحول در مولفه های فرهنگی آن کشور مبادرت به سلطه نمایند.

گفتنی است در ابتدای این جلسه سردار محمدصادق موحدی کیا فرمانده تیپ مکانیزه 20 رمضان نیروهای زمینی سپاه گزارشی از عملکرد این تیپ را ارائه داد.

 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom