Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1034
دیروز1135
در هفته1034
در ماه29798
مجموع2037715

بازدید کنندگان برخط

9
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در دیدار امروز صبح دکتر سید حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان، با آیت الله حسینی بوشهری، ریاست جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بر لزوم بهره گیری از ظرفیت جوانان و استعداد یابی در بین آنان، خصوصاً با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در بیانیه گام دوم انقلاب، تأکید کرد و ورزش را یک تریبون بین‌المللی ارزیابی نمود و ارتقاء آن را از راه تربیت مربیان متعهد و متخصص، میسر دانست.

آیت الله حسینی بوشهری در این دیدار ضمن اشاره به ادغام سازمان ملی جوانان و تربیت بدنی در وزارت ورزش و جوانان، افزود: تجربه نشان داده که هر گاه ادغامی صورت می‌پذیرد، عملا یک سازمان تحت الشعاع سازمان دوم قرار گرفته و فعالیت آن کاهش چشمگیری پیدا می‌کند. همانند آنچه در مورد ادغام جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی پیش آمد. وی ادامه داد: کسانی که عهده دار بخش مربوط به جوانان در این وزارتخانه هستند باید به گونه‌ای عمل کنند که اگر کسی نگاه کرد بگوید: اگر این سازمان جدا هم بود باز با همین قدرت و ظرفیت فعالیت می‌کرد.

وی در ادامه به اهمیت استعداد یابی و پرورش استعدادهای جوان اشاره کرد و افزود: امروزه ورزش همانند یک تریبون بین‌المللی است و در معادلات سیاسی و روابط کشورها تأثیر گذار است؛ به گونه‌ای که وزن و ارزش کشورها در نزد افکار عمومی، در سطح جهان، با میزان موفقیت آن کشور در عرصه مسابقات ورزشی سنجیده می‌شود.

امام جمعه قم افزود: اسلام برای ورزش همگانی و همچنین برگزاری مسابقات ورزشی، اهمیت بالایی قائل است و در فقه نیز برخی از رشته‌های ورزشی که در آن زمان مرسوم بوده، مورد بحث قرار گرفته است. وی ادامه داد: سعی کنید در عرصه‌های ورزشی باعث درخشش و مطرح شدن کشور در عرصه بین‌المللی باشید.

 دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن اشاره به اهمیت آموزش و تربیت مربیان متخصص خاطر نشان کرد: استفاده از مربیان خارجی که البته متخصص باشند، منعی ندارد اما همواره اصل باید بر تربیت و استفاده از ظرفیت‌های داخلی در عرصه مربی گری و داوری مسابقات باشد؛ تا اینها بتوانند علاوه بر کشور در سطح مسابقات جهانی نیز نقش آفرینی کنند.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان به لزوم توجه به تمامی رشته‌های ورزشی با توجه به اقتضائات جامعه اسلامی تأکید کرد و افزود: باید به تمامی رشته‌های ورزشی توجه داشته باشید نه اینکه صرفاً روی یک یا دو رشته ورزشی متمرکز شوید. استفاده از ظرفیت بخش خصوصی نیز به منظور تقویت امر ورزش بسیار حائز اهمیت بوده و باید در دستور کار این وزارتخانه قرار گیرد.

شایان ذکر است در ابتدای جلسه، دکتر سجادی گزارشی از وضعیت وزارت ورزش و جوانان ارائه کرد و ضمن اشاره به برخی برنامه‌های خود به منظور ارتقاء نقش فرهنگ و جوانان، از پی ریزی مسابقاتی با حضور کشور‌های مقاومت خبر داد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom