Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا در دیدار جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، بیعت تاریخی همافران با امام خمینی(ره) در ۱۹ بهمن ۵۷ را یکی از شگفتی‌سازی‌های مهم و از عوامل اصلی پیروزی انقلاب و همچنین نشان‌دهنده خطای محاسباتی آمریکایی‌ها برشمردند و گفتند: لازمه استمرار حرکت‌پرشتاب انقلاب،حضور مردم در صحنه، کار و تلاش بی‌وقفه، اتحاد کلمه بخصوص میان مسئولان، اعتماد به وعده الهی و افزایش مؤلفه‌های قدرت ملی در عمل است.رهبر معظم انقلاب اسلامی همچنین قضایای فضاحت‌بار...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4696
دیروز7451
در هفته35885
در ماه35885
مجموع891762

بازدید کنندگان برخط

9
Online

آیت الله رضا استادی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم روز چهارشنبه 5 دی ماه 1398 در درس اخلاق خود که در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) برگزار می شود، با استناد به حدیثی از امام صادق(ع) در مذمت حسادت، گفت: یکی از پیامدهای حسادت این است که حسود همیشه ناراحت است و هیچ گاه احساس آرامش ندارد.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه گفت: ضرری که حسود به خود می زند بیشتر از ضرری است که به دیگران می زند.

عضو شورای عالی حوزه در ادامه به حدیثی دیگر از امام صادق درباره حسادت اشاره کرد و افزود: کار همیشگی پیامبر (ص) این بود که از شک، شرک (در مقابل اخلاص)، حسد و غضب به خداوند پناه می بردند که این نشان دهنده مهم بودن این عیوب خصوصا صفت حسد است.

استاد درس اخلاق حوزه علمیه قم عمل به توصیه های پیامبر(ع) و اهل بیت(ع) را ضامن سعادت انسان در دنیا و آخرت دانست و تاکید کرد: وقتی پیامبر با آن جایگاه و عظمت و عصمت، به خدا پناه می برد تکلیف ما مشخص است.

آیت الله استادی حسد را از جمله رذائل قابل معالجه دانست و با بیان این که حسد ریشه در خدا نشناسی و نفس انسان دارد، اظهارداشت: راه علاج عملی حسد این است که هرکاری که نفس انسان علاقه دارد انجام ندهد و از آن دوری کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآورشد: منشأ تمام خصلت های بد، نفسانیت انسان است، باید تلاش کنیم و پا روی خواسته های نفس بگذاریم؛ البته این موضوع در سخن آسان اما در عمل دشوار و سنگین و توام با تکلف است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود توصیه هایی اخلاقی خطاب به طلاب و خانواده های آنان بیان کرد و افزود: زن و شوهر طلبه باید در زندگی مشترک خود با الفاظ جدید و به روز یکدیگر را خطاب و سبک جدیدی را در زندگی طلبگی خود شروع کنند تا برای دیگران و مردم اسوه باشند.

طلیعه

تصویر مطلبدر هفته‌های اخیر پس از ورود جو بایدن به کاخ سفید اخبار مربوط به روابط ایران و آمریکا و چگونگی بازگشت آمریکا به برجام در صدر اخبار برخی رسانه های داخلی و بین المللی قرار گرفت و هر روز شاهد خبرهایی درباره شرط و شروط مسئولین جدید کاخ سفید درباره چگونگی بازگشت آمریکا به برجام هستیم . این در حالی است که آمریکا برجام را به صورت یک طرفه نقض کرده و به دنبال آن کشورهای اروپائی نیز گرچه در ظاهر عضو برجام مانده‌اند‌ اما در عمل‌هیچ کاری در مقابل بازگشت تحریمهای اعمال شده از سوی آمریکا انجام نداده‌اند و با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom