Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در روز 13 آبان زنده و تلویزیونی، با تبریک خجسته سالروز میلاد پیامبر خاتم حضرت محمد مصطفی(صلی‌الله‌علیه‌وآله) و ولادت حضرت امام جعفر صادق(علیه‌السلام) به ملت شریف ایران و امت بزرگ اسلامی، وحدت جهان اسلام را علاج واقعی مشکلات مسلمانان خواندند و با اشاره به سیاست عاقلانه ایستادگی در مقابل زیاده‌خواهی‌های آمریکا فرمودند: سیاست حساب‌شده جمهوری اسلامی با رفت و آمد اشخاص در آمریکا تغییری نمی‌کند.  ایشان همچنین با تأکید بر تحرک و تلاش بیشتر مسئولان در سه زمینه «اقتصاد، امنیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز264
دیروز1649
در هفته1913
در ماه37993
مجموع615591

بازدید کنندگان برخط

4
Online

آیت الله رضا استادی، عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم روز چهارشنبه 5 دی ماه 1398 در درس اخلاق خود که در مدرسه علمیه امام کاظم (ع) برگزار می شود، با استناد به حدیثی از امام صادق(ع) در مذمت حسادت، گفت: یکی از پیامدهای حسادت این است که حسود همیشه ناراحت است و هیچ گاه احساس آرامش ندارد.


عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در ادامه گفت: ضرری که حسود به خود می زند بیشتر از ضرری است که به دیگران می زند.

عضو شورای عالی حوزه در ادامه به حدیثی دیگر از امام صادق درباره حسادت اشاره کرد و افزود: کار همیشگی پیامبر (ص) این بود که از شک، شرک (در مقابل اخلاص)، حسد و غضب به خداوند پناه می بردند که این نشان دهنده مهم بودن این عیوب خصوصا صفت حسد است.

استاد درس اخلاق حوزه علمیه قم عمل به توصیه های پیامبر(ع) و اهل بیت(ع) را ضامن سعادت انسان در دنیا و آخرت دانست و تاکید کرد: وقتی پیامبر با آن جایگاه و عظمت و عصمت، به خدا پناه می برد تکلیف ما مشخص است.

آیت الله استادی حسد را از جمله رذائل قابل معالجه دانست و با بیان این که حسد ریشه در خدا نشناسی و نفس انسان دارد، اظهارداشت: راه علاج عملی حسد این است که هرکاری که نفس انسان علاقه دارد انجام ندهد و از آن دوری کند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآورشد: منشأ تمام خصلت های بد، نفسانیت انسان است، باید تلاش کنیم و پا روی خواسته های نفس بگذاریم؛ البته این موضوع در سخن آسان اما در عمل دشوار و سنگین و توام با تکلف است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود توصیه هایی اخلاقی خطاب به طلاب و خانواده های آنان بیان کرد و افزود: زن و شوهر طلبه باید در زندگی مشترک خود با الفاظ جدید و به روز یکدیگر را خطاب و سبک جدیدی را در زندگی طلبگی خود شروع کنند تا برای دیگران و مردم اسوه باشند.

طلیعه

تصویر مطلبانتخابات ریاست ‌جمهوری ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه ۳ نوامبر ۲۰۲۰ مصادف با ۱۳ آبان ۱۳۹۹ برگزار شد و پس از چهار روز نتایج نهایی اعلام و جو بایدن کاندیدای حزب دموکرات پیروز این انتخابات اعلام گردید . در این باره نکاتی قابل ذکر است : 1 – اعلام پیروزی جو بایدن، با اعتراض و خشم طرفداران ترامپ مواجه شد و پس از اعلام آن ترامپ با تاکید بر فاسد بودن نظام انتخاباتی آمریکا وعده داد تسلیم نتیجه انتخابات نشود. او قرار است كار را به دیوان عالی آمریكا بكشاند تا بلكه در آنجا بتواند با حمایت شش قاضی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom