Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز406
دیروز1311
در هفته4470
در ماه29510
مجموع2172521

بازدید کنندگان برخط

5
Online

حضرت آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در دیدار  دست‌اندرکاران کنگره حضرت آمنه (س) ضمن تبریک میلاد حضرت زهرا(س) گفتند: روایات متعددی در کتب شیعه و اهل سنت وجود دارد که به مرتبه‌ای از خلقت پیامبر(ص) و ائمه(ع) به غیر از خلقت جسمانی ایشان بر روی زمین اشاره شده است. اهل سنت هم تعدادی روایات درباره مقام خلقت اولیه پیامبر(ص) و حضرت امیر(ع) دارند که قابل نفی کردن نیست.

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین، رئیس شورایعالی جامعه مدرسین با اشاره به حدیث نبوی  «کنت نبیا و آدم بین الماء و الطین» من نبی بودم آنگاه که آدم بین آب و خاک بود،گفتند: عقیدة شیعه این است همة 14 معصوم(ع) دارای چنین مقامی هستند چون همگی نور واحدند و پیامبر(ص) اصل این نور است. از این روست که حضرت خود را اولین مخلوق نامید. آفرینش پیامبر (ص)  قبل از همه پیامبران بوده است در حالی که  ایشان آخرین پیامبری بودند که مبعوث شدند.
عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر اینکه اگر کسی توان فهم این احادیث را ندارد نباید آن ها را انکار کند گفت: روایاتی وجود دارد که مربوط به امور غیبی است و درک آن برای مردم عادی مشکل است، باید احتمال بدهد این احادیث نکته‌ای دارند که برای او قابل درک نیست.
ایشان در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به مقام بالای حضرت آمنه بیان داشتند: از آن جا که با فضلیت‌ترین انبیاء و حجت‌های الهی، حضرت رسول (ص) است، مادر ایشان والاتر و کاملتر از مادر سایر انبیاء و اولیاء حق می‌باشد چرا که شخصیتی چون حضرت آمنه، مادر پیامبر(ص) است که حضرت حق در شأن او فرمود: «لولاک لما خلقت الأفلاک».
گفتنی است در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام  فلاحی مشاور فرهنگی تولیت گزارشی از فعالیت های فرهنگی آستان مقدسه حضرت معصومه (س) خدمت حضرت آیت‌الله یزدی ارائه دادند.
حجت‌الاسلام فلاحی در ادامه ابراز نمودند پس از  انقلاب این اقدام را منشاء اثرات و خدمات دانست و گفت: در سال 1395 به تولیت حرم حضرت معصومه (س) پیشنهاد شد که کنگره ای با نام بانوان هاشمی برگزار شود که از جمله این بانوان، حضرت آمنه(س) مادر حضرت رسول(ص) بودند. بنابراین نویسندگان مختلفی با آستان مقدسه همکاری داشتند و آثاری هم تولید شد.
حجت‌الاسلام  آقای عباسی ریس اداره پژوهش آستان مقدسه حضرت معصومه (س) در پایان، معرفی چهره‌های تأثیرگذار در تاریخ اسلام مثل حضرت معصومه(س)، علما و دیگر بزرگان را از جمله خدمات فرهنگی، علمی و پژوهشی صورت گرفته برشمردند و افزودند: سال 1385 نیز کنگره حضرت معصومه(س) برگزار و از آثار بیش از 50 نفر از نویسندگان مختلف رونمایی شد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom