Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز174
دیروز1726
در هفته9347
در ماه5522
مجموع2091877

بازدید کنندگان برخط

6
Online

مختصری از زندگینامه:

 

آیت الله سید علیرضا حائری فرزند مرحوم سیدعلی اکبر در آذرماه 1330 در خانواده ای مذهبی چشم به جهان گشود.


حائری مقدمات درس را در کربلا خواند و سپس برای گذراندن دروس خارج به نجف اشرف رفت.

اساتید او در درس خارج عمدتاً آیت الله العظمی خویی، امام خمینی(ره) و شهید سیدمحمدباقر صدر بودند.

 

این استاد محقق و دانشمند، سالها عمر گرامی خود را صرف تحقیق و تدریس در زمینه‌ی علوم اسلامی و فقه اهل‌بیت«علیهم‌السلام» نمود و همکاری و مشارکتی فعال در تدوین اثر برجسته دائرةالمعارف فقه اسلامی داشت.

 

آیت الله سید علیرضا حائری در سال 1392 به عضویت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درآمد و در پی رحلت حضرت آیت الله هاشمی شاهرودی(ره)، با حکم رهبر معظم انقلاب«مدظله العالی» از اردیبهشت ماه 1398  همزمان عهده دار مسؤولیت مؤسسه دائره المعارف فقه اسلامی شد.

آیت الله سید علیرضا حائری که بر اثر سکته مغزی چند روزی در بیمارستان تحت مراقبت های پزشکی بستری بود، سرانجام صبح روز پنج شنبه 27 تیرماه 1398  در سن 68 سالگی دعوت حق را لبيك گفت و به لقاء الله پیوست.

روحش شاد و یادش گرامی باد

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom