Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز928
دیروز1446
در هفته2374
در ماه27414
مجموع2170425

بازدید کنندگان برخط

6
Online

حجت الاسلام والمسلمین نبوی دبیر کمیسیون خودسازی، فرهنگ سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، مصوبات این کمیسیون را تشریح کرد.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین نبوی دبیر کمیسیون خودسازی، فرهنگ سازی، جامعه پردازی و تمدن سازی، در نوبت عصر اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد که در قم در حال برگزاری است، مصوبات این کمیسیون را تشریح کرد.


وی ارائه و تبیین مبانی فقهی و تولید نظر برای مبانی فقهی اقتصاد مقاومتی، ایجاد واحدهای پژوهشی فقه و اقتصاد، برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در خصوص اقتصاد مقاومتی را از مهم ترین موارد مطرح شده در کمیسیون برشمرد.


وی اضافه کرد: درخصوص ضرورت پرداختن به فقه اقتصاد، خاستگاه نظریه پردازی علمی، اهمیت پرداختن به فقه معاصر، شناسایی طلاب مستعد جهت تحصیل و پژوهش در خصوص ابعاد فقه مقاومتی نیز نکات ارزشمندی در کمسییون مربوطه ارائه شد.


وی ضرورت شناسایی آسیب های اقتصاد وابسته از دیگر موضوعات مطرح شده در کمیسیون دانست و گفت: تبیین مفهوم خودکفایی و هدایت اقتصاد ایران به سمت استقلال اقتصادی به عنوان اصل عزت مندی جامعه و مقابله با اقتصاد و معیشت وابسته از دیگر موارد مطرح شده بود.


حجت الاسلام والمسلمین نبوی بیان داشت: در خصوص راهکارهای الزام نهادها در تحقق اقتصاد مقاومتی، استفاده از مدیران متعهد، تشویق مدیران جهادی، تدوین الگوی مدیران موفق با ارائه مدل های اسلامی، احیای جهاد سازندگی با استفاده از تجربه درخشان اوائل انقلاب نیز بحث و تبادل نظر صورت گرفت.


وی بازتعریف شاخصه های معیشت مناسب از منظرسبک زندگی اسلامی را از دیگر موضوعات مطرح شده در این کمیسیون دانست و گفت: تبیین سلامت اقتصادی و مقابله با فساد اقتصادی از دیگر موضوعاتی بود که در کمیسیون بدان پرداخته شده و راهکارهای آن نیز تبیین شد.


حجت الاسلام والمسلمین نبوی حذف امضاهای طلایی، لزوم مبارزه با فساد، الزامات فرهنگی تحقق اقتصاد مقاومتی، تاکید بر مصرف تولیدات داخلی، ترویج آموزه های اقتصاد مقاومتی از طریق نظام رسانه ای کشور، آموزش بازاریان در جهت اقتصاد مقاومتی و اسلامی از دیگر موضوعاتی بود که اعضای کمیسیون به ابعاد مختلف آن پرداخته و راهکارهای آن را نیز ارائه کردند.


وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در کمیسیون ضمن اشاره به برکات و دستاوردهای اجلاسیه های جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این نکته مطرح شد که بهتر است حوزه های علمیه فرآورده های علمی خود را با نظام و حاکمیت گره بزند. جامعه مدرسین از دولت مطالبه کند که از ظرفیت های علمی برآمده از زحمات این چهار دهه در حوزه های علمیه در جایگاه های مرتبط به خوبی استفاده کنند.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom