Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز928
دیروز1446
در هفته2374
در ماه27414
مجموع2170425

بازدید کنندگان برخط

6
Online

گزارش کمیسیون فرصت‌ها و مواجهه با چالش‌های انقلاب اسلامیحجت الاسلام والمسلمین دیرباز گزارشی از کمیسیون فرصت‌ها و مواجهه با چالش‌های انقلاب اسلامی ارائه نمود.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حجت الاسلام والمسلمین دیرباز در نوبت عصر دوازدهمین اجلاسیه سراسری جامعه مدرسین و علمای بلاد گزارشی فرصت‌ها و مواجهه با چالش‌های انقلاب اسلامی را تشریح کرد.


وی رهبری مقتدر و حکیم، برخورداری از روحیه جهادی، نیروی انسانی خلاق، همراهی مردم، پیشرفت‌های علمی و نظامی کشور، توانایی نظام در غلبه بر چالش‌ها، ثبات و امنیت کشور، جریان مقاومت اسلامی در منطقه، محبوبیت را از نقاط قوت نظام اسلامی دانست.


وی افزود: در زمینه تهدیدها مواردی همچون استحاله طلبی، ارتجاع فکری طیف اندکی از جامعه، تلاش دشمن برای نفوذ و کمرنگ کردن ارزش های انقلاب در جامعه، وجود جریان های عقیدتی و انحرافی در جامعه، تلاش برای ایجاد تفرقه، تلاش برای تضعیف مرجعیت دینی و روحانیت و حوزه های علمیه، تلاش دشمن جهت تضعیف ولایت فقیه، تحریم و دامن زدن به مشکلات، بحران جمعیت، چالش های فضای مجازی، عدم تحقق کامل آرمان های اسلامی مانند عدالت اسلامی، ضعف برخی نهادهای نظارتی در زمینه پیشگیری از مفاسد، گسترش آسیب های اجتماعی و ضعف توجه به علوم انسانی اسلامی مطرح شد.


حجت الاسلام والمسلمین دیرباز بیان کرد: در بخش پیشنهادها نیز تعمیق اعتقادات دینی، مدیریت هوشمند بر فضای مجازی، تقویت شبکه ملی اطلاعات، تقویت رابطه ملت و حاکمیت با حضور دولتمردان و مسؤولان در میان مردم، تحکیم و ترویج همدلی و مواسات مؤمنانه، تاکید بر انسجام ملی، تبیین و تحکیم مبانی معرفتی و کارآمدی نظام ولایت فقیه و نشان دادن زیبایی های نظام، تقویت روحیه انقلابی در حوزه های علمیه و تلاش بیشتر برای اجرایی شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر، فرهنگ سازی در جهت خنثی سازی تحریم، طراحی نظام جامع تعامل حوزه با حاکمیت و لزوم طراحی کامل برای جهاد تبیین و حضور مسؤولان و علما در کمیسیون فرصت ها و مواجهه با چالش های انقلاب اسلامی مطرح شد.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom