Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2656
دیروز3229
در هفته5885
در ماه9233
مجموع1875625

بازدید کنندگان برخط

6
Online

  • حجت الاسلام والمسلمین سیدحسن ربانی مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه، عصر امروز در پنجمین اجلاسیه منطقه ای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم که در یزد برگزار شد، گزارشی از اقدامات مرکز خدمات حوزه ارائه کرد.
  • وی با بیان اینکه خاستگاه اصلی انقلاب و پاسداری از دین بر عهده روحانیت بوده و خواهد بود، گفت: روحانیت برای انجام رسالت و ماموریت خود در بعد مفهومی نیاز به سه عامل دارد، اما در بعد مصدری آن عوامل دیگری نیز نقش دارند.
  • وی دانش، بعد معنوی و اخلاقی و جنبه های معیشت و امرار زندگی را از جمله این عوامل دانست و گفت: مقام معظم رهبری با درایت 22 سال قبل دستور تاسیس مرکز خدمات حوزه های علمیه را صادر کردند تا بخشی از معیشت طلاب تامین شود.
  • حجت الاسلام والمسلمین ربانی بیان کرد: اگر مرکز خدمات و فعالیت های آن نبود، بخش قابل توجهی از ماموریت روحانیت محقق نمی شد، اگر بنا است که روحانیت نقش آفرین باشد و با وجود اینکه روحانیت بی ادعا و منیع الطبع است، اما از معیشت هم نمی توان گذشت و باید به این مساله هم توجه کافی داشت.
  • وی با بیان اینکه باید برای معیشت طلاب خدمتی در خور شان انجام داد، تصریح کرد: با توجه به این که ابتدا انقلاب برخاسته از روحانیت بود، به همین دلیل حوزه به فکر خود در بعد معیشت نبود.

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom