Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز465
دیروز1311
در هفته4529
در ماه29569
مجموع2172580

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه جامعه مدرسین حوزه علميه قم در محکوميت اخراج غير قانوني نماينده آيت‌الله العظمي سيستاني از بحرين
مورخ 1393/02/06

بسم الله الرحمن الرحیم

بر اساس اخبار واصله ، دولت بحرین در اقدامی غیر قانونی، آیت الله حسین النجاتی، نماینده حضرت آیت‌الله العظمي سیستانی (دام ظله العالي) را پس از اهانت، از خاک این کشور اخراج کرده است.

دولت بحرین در حالی مرتکب این اقدام غیر قانونی گردیده است که در چند سال اخیر جهت تغییر ترکیب جمعیتی بحرین، تابعیت دهها هزار نفر از اتباع خويش را لغو و به جای آن به تعداد زیادی از اتباع سایر کشورها تابعیت داده است.

اخراج ايشان در کنار سرکوب گسترده  مردم آزادی‌خواه بحرین حکایت از آن دارد که انقلاب مردم بحرین همچنان ادامه دارد و رفتار های ضد حقوق بشری و دیکتاتور مآبانه  حکومت بحرین نتوانسته است آتش این نهضت مردمی را خاموش کند.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکوم نمودن این رفتار غیر قانونی ، نسبت به عواقب اینچنین اقداماتی هشدار داده و به حاکمان بحرین توصیه می کند به جای برخوردهای قهرآمیز، به خواسته‌های قاطبه مردم مظلوم بحرین تن در دهد و با اینگونه اعمال كه همسو با سیاست های دشمنان قسم خورده امت اسلامی است، آتش اختلافات مذهبی را شعله ور ننماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom