Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز171
دیروز1726
در هفته9344
در ماه5519
مجموع2091874

بازدید کنندگان برخط

6
Online

پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال حضرت آيت الله سید محمد ابطحی کاشانی ‌(ره)
مورخ 1393/07/25


بسم الله الرحمن الرحیم

( انا لله و انا الیه راجعون)

خبر ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله سید محمد ابطحی کاشانی«رحمه‌الله عليه» عضو محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موجب تاثر و تاسف گردید.

این فقیه مجاهد یکی از فعال ترین اعضای جامعه محترم مدرسین بود که تا قبل از عارضه کسالت حضور موثری در جلسات و تصمیم گیری ها، و صدور بیانیه ها و اطلاعیه ها داشت.

آن مرحوم در دوران قبل و بعد از انقلاب همیشه در پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید و مسئولیتهای گوناگونی را برعهده گرفت.

ایشان از شاگردان حضرت آیت الله العظمی بروجردی، امام خمینی (ره) و دیگر بزرگان حوزه، و در دوران تحصیل یکی از دوستان و هم بحث های مرحوم آیت الله شهید سید مصطفی خمینی (ره) بود.

آیت الله سید محمد ابطحی عمر شریف خود را صرف کسب و ترویج علم و نشر مکتب اهل بیت علیهم السلام نمود و در این راه شاگردان مبرز و معزز بسیاری تربیت نمود که از جمله آنها می توان به یادگار حضرت امام، مرحوم حاج سید احمد خمینی (ره) اشاره کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم مجاهد را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا له الفداء)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، حوزه های علمیه، بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت می نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom