پیام تسلیت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پی ارتحال حضرت آيت الله سید محمد ابطحی کاشانی ‌(ره)
مورخ 1393/07/25


بسم الله الرحمن الرحیم

( انا لله و انا الیه راجعون)

خبر ارتحال عالم ربانی حضرت آیت الله سید محمد ابطحی کاشانی«رحمه‌الله عليه» عضو محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم موجب تاثر و تاسف گردید.

این فقیه مجاهد یکی از فعال ترین اعضای جامعه محترم مدرسین بود که تا قبل از عارضه کسالت حضور موثری در جلسات و تصمیم گیری ها، و صدور بیانیه ها و اطلاعیه ها داشت.

آن مرحوم در دوران قبل و بعد از انقلاب همیشه در پشتیبانی از نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید و مسئولیتهای گوناگونی را برعهده گرفت.

ایشان از شاگردان حضرت آیت الله العظمی بروجردی، امام خمینی (ره) و دیگر بزرگان حوزه، و در دوران تحصیل یکی از دوستان و هم بحث های مرحوم آیت الله شهید سید مصطفی خمینی (ره) بود.

آیت الله سید محمد ابطحی عمر شریف خود را صرف کسب و ترویج علم و نشر مکتب اهل بیت علیهم السلام نمود و در این راه شاگردان مبرز و معزز بسیاری تربیت نمود که از جمله آنها می توان به یادگار حضرت امام، مرحوم حاج سید احمد خمینی (ره) اشاره کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم رحلت این عالم مجاهد را به محضر حضرت بقیه الله الاعظم (ارواحنا له الفداء)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم)، حوزه های علمیه، بیت شریف ایشان تسلیت عرض نموده و از خداوند متعال علو درجات برای آن مرحوم و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت می نماید.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم