در پی ابتکار خردمندانه و تلاش‌های مجدانه ی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی(دامت برکاته) در برپایی کنگره جهانی «جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام»، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم طی پیامی از این مرجع عالی مقام قدر دانی نمود.
متن این پیام بدین شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی «دامت برکاته»
با سلام و اهداء تحیّت خاص

با احترام با توجه به برگزاری پرشور کنگره جهانی «جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام» که با حضور کم‌نظیر صدها تن از علما، دانشمندان، فرهیختگان داخلی و خارجی از فرق و مذاهب اسلامی 83 کشور جهان، برگ‌زرین دیگری از خدمات مکتب حقه تشیع و حوزه علمیه قم به اسلام بود. بازتاب فراوان این محفل در رسانه‌های داخلی و خارجی و نیز برکات زائد الوصف آن در آینده جهان اسلام، بار دیگر نقش محوری مرجعیت شیعه در دفاع از اسلام عزیز و مبارزه با توطئه‌های دشمنان را بر همگان آشکار ساخت. امید است که مباحث و مقالات مطرح شده در این کنگره، که با ریاست علمی حضرت آیت الله العظمی سبحانی«دامت برکاته» برگزار گردید، بتواند ریشه شجره خبیثه تکفیر را بخشکاند و عزت مسلمین را در همه بلاد اسلامی به ارمغان آورد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، ضمن سپاس بی‌کران و مراتب امتنان از ابتکار خردمندانه و تلاش‌های مجدانه ی آن مرجع عالی قدر در برپایی کنگره جهانی «جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام»، طول عمر با عزت و صحّت و سلامت را برای حضرتعالی از خداوند متعال خواستار است.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته
محمد یزدی
رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم