Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز888
دیروز1342
در هفته8798
در ماه44420
مجموع2187431

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم خطاب به علماي جهان اسلام در حمايت از مردم مظلوم يمن
مورخ 1394/02/22

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّحْمَـنِ الرَّحِيمِ

وَمَا لَكُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّـهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ الَّذِينَ يَقُولُونَ رَبَّنَا أَخْرِجْنَا مِنْ هَـذِهِ الْقَرْيَةِ الظَّالِمِ أَهْلُهَا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ وَلِيًّا وَاجْعَل لَّنَا مِن لَّدُنكَ نَصِيرًا

(سورة النساء: 75)

 

محضر علماي جهان اسلام
سلام عليکم و رحمت الله

امروز و پس از اينکه ملت هاي ستمديده، تلاش در رهائي از بندهاي بندگي استعمارگران و امپريالسيم جهاني دارند تا عزت و کرامت خود را بازيابند ، دشمنان ملت هاي جهان به سرکردگي شيطان بزرگ آمريکا دست به حيله جديدي زده اند تا از دستيابي ملت هاي مسلمان  به حقوق اساسي‌شان جلوگيري نمايند.


تجاوزگري نظام ظالم سعودي بر ضد مردم مظلوم و شجاع يمن چيزي جز نگه داشتن اين کشور در دايره کشورهاي تحت استعمار و زير پوشش صهيونيستي – سعودي نمي باشد که در اين راه از فتواهاي مفتيان اجيرشده که برگرفته از تفکرات وهابي و تکفيري مي باشند و فتوي بر مخالفت « ما انزل الله » صادر مي نمايند بهره مي برند، اما  با ايستادگي ملت يمن اين نقشه هاي آنان نقش برآب گرديده است .

و اين تجاوزات از حدود الله که با بمباران شهرها بوسيله سلاح هاي ممنوعه از قبيل بمب هاي خوشه اي و  فسفري و کشتن بيگناهان از زنان و کودکان در ماه حرام و تخريب زيرساخت ها و حمله به مدارس و بيمارستانها در يمن رخ مي‌دهد، عملي بزدلانه است که آل سعود بعد از عجز و ناتواني از درهم شکستن اراده مردم مسلمان و مقاوم يمن براي بدست آوردن خواسته هاي خود انجام مي دهد .و براين اساس تاکيد مي نمائيم:

1- حاکميت و تعيين سرنوشت کشورها مسئله اي داخلي براي ملت آن کشور است و هيچ دولت بيگانه اي بخصوص تجاوزگران حق ورود در اين مسئله را ندارد.

2- حمايت خود را، از ايستادگي ملت شجاع يمن در مقابله با متجاوزين بزدل اعلام مي داريم و بر حق مسلم مردم يمن در پاسخ به تجاوزات وحشيانه در زمان و مکان مناسب تاکيد مي‌نمائيم که اين همان مضمون آيه کريمه است: "أُذِنَ لِلَّذِينَ يُقَاتَلُونَ بِأَنَّهُمْ ظُلِمُوا وَإِنَّ اللَّـهَ عَلَى نَصْرِهِمْ لَقَدِيرٌ"و بر اين اعتقاد داريم که متجاوزين شکست خواهند خورد.

3- شکي نيست پيروزي از آن مومنان است و اين وعده الهي است که مي فرمايد :"إِنَّ الَّذِينَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّـهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِي كُنتُمْ تُوعَدُونَ" و به برادران يمني خود تاکيد مي کنيم ايستادگي کنيد که پيروزي به ياري خداوند متعال نزديک است.

4- شکي نيست که اين جنايات که توسط آل سعود انجام مي شود نويدبخش پايان حکومت ظالمانه ايشان بر منطقه حجاز خواهد بود که اين نيز وعده الهي است  « ان الله لا يخلف الميعاد »  هنگامي که دلارهاي نفتي  و دوستان مجرم صهيونيستي و آمريکايي و اروپايي آنان نفعي برايشان نخواهند داشت.

5- تجاوزگران سعودي و هم پيمانان آنان در کشتار بيگناهان و مسلمانان را نصيحت مي‌کنيم که از سرانجام گردنکشاني مانند فرعون و صدام عبرت بگيريد که "وَكَمْ أَهْلَكْنَا قَبْلَهُم مِّن قَرْنٍ هُمْ أَشَدُّ مِنْهُم بَطْشًا فَنَقَّبُوا فِي الْبِلَادِ هَلْ مِن مَّحِيصٍ"  و سرانجام اين ظالمان را نصب العين خود قرار دهند چه اينکه اين متجاوزين نيز همين مسير را مي پيمايند و عاقبت اين جنايت کاران نيز همان خواهد بود

6- بر علماء ، فرهيختگان و همه امت اسلامي لازم است در اين روزگار سرنوشت ساز به وظيفه واجب شرعي خود که حمايت از مظلومين و ستمديدگان است عمل نمايند که "وَلَا تَرْكَنُوا إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُم مِّن دُونِ اللَّـهِ مِنْ أَوْلِيَاءَ ثُمَّ لَا تُنصَرُونَ" .

وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنقَلَبٍ يَنقَلِبُونَ

محمد يزدي
رئيس شوراي عالي جامعه مدرسين حوزه علميه قم


بيان في ادانة العدوان السعودي على اليمن

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom