Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز944
دیروز1135
در هفته944
در ماه29708
مجموع2037625

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بسم‌الله الرحمن الرحیم

 

امام خمینی(قدس سره): «استمرار روح اسلام انقلابی در پرتو جنگ تحقق یافت»

مقام معظم رهبری «مدظله العالی»: «عالی‌ترین فضایل اخلاقی در دفاع مقدس بروز کرد»

دفاع مقدس میدان حماسه‌آفرینی و عرصه ظهور استعدادها و ظرفیت‌های عظیم ملت غیور ایران بود و در این آوردگاه جهانی، ملت مظلوم ما حقیقت «كم مِن فِئَةٍ قَليلَةٍ غَلَبَت فِئَةً كَثيرَةً بِإِذنِ اللَّهِ وَاللَّهُ مَعَ الصّابِرينَ» را آشکار کرد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن تبریک فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس و گرامی داشت یاد وخاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(قدس سره) و شهدای گرانقدر جنگ تحمیلی، جانبازان، آزادگان و ایثارگران اعلام می‌دارد: ملت مقاوم ما با توشه‌ای گرانقدر از ایمان و غیرت دینی در مقابل زورگویان عالم به جهاد و مبارزه خود ادامه می‌دهد و دست از حمایت مستضعفین و مظلومان جهان برنخواهد داشت.

-روحیه ظلم‌ستیزی، مجاهدت درراه دین و ایستادگی در برابر زورگویی از مهم‌ترین سرمایه‌ها و ارزش‌های فرهنگی نهفته در دفاع مقدس است که باید تکثیر و تقویت شود.

- هویت انقلابی، جهادی و بنیه‌ی فرهنگی ما در دفاع مقدس تکامل یافت و امروز آن قدرت نرم، پشتیبان تمام جهت‌گیری‌ها و اهداف نظام اسلامی است. با التزام به ارزش‌های دفاع مقدس، اقتصاد، فرهنگ و سیاست را از ابتلا به انحراف و کج‌روی صیانت می‌کنیم و پیشرفت و اعتلای کشور را رقم خواهیم زد.

-گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران باید در زندگی ما استمرار داشته باشد و یادکرد این سلحشوری‌ها مختص به‌روز و هفته‌ی خاصی نیست. امروز ترویج فرهنگ شهادت و انقلابی‌گری، امربه‌معروف و از مصادیق جهاد فرهنگی است که مکرراًً مورد تأکید مقام معظم رهبری «مدظله العالی» نیز می‌باشد. نسل جوان ما با شناخت فرهنگ ایثارگری و ریشه‌های هویتی خود امیدوار و موج‌آفرین حرکت خواهد کرد و منشأ پیشرفت‌های چشمگیری خواهد شد.

- ایستادگی و مقاومت در راه خدا جامه پرهیزگاری‌ و زره استواری بر تن ملت ایران پوشانده است و فقط با ادامه این راه است که ذلت و بلا از ملت ما دور خواهد بود. ملت‌هایی که با الگو‌گیری از مقاومت و مجاهدت ما امروز میدان‌داری می‌کنند؛ به حقیقت دریافته‌اند که عزت و پیروزی در ایستادگی است.

- امروز لبنان، فلسطین، سوریه، عراق و یمن با درس‌های دفاع مقدس ما آشنا شده‌اند و می‌دانند فتح قدس و نابودی استکبار ثمره شیرین مجاهدت آنان خواهد بود. ان‌شاء الله

 

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سید هاشم حسینی بوشهری

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom