Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2916
دیروز7360
در هفته24645
در ماه107256
مجموع1632236

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اعلاميه ي‌ حوزه ي‌ علميه ي‌ قم‌ درباره ي‌ جنايات‌ رژيم‌ شاه‌ در كشور به‌ تبعيت‌ از آمريكا و رژيم‌ اشغالگر فلسطين‌
در تاریخ 1351/04/05


«ولا تحسبن‌ الذين‌ قتلوا في‌ سبيل‌ الله‌ امواتا بل‌ احياء عندربهم‌ يرزقون‌»

 هر شب‌ ستاره‌ به‌ زمين‌ مي‌كشند و باز اين‌ آسمان‌ غمزده‌ غرق‌ ستاره‌هاست‌

 هر چند روزي‌ خبر اعدام‌ گروهي‌ ديگر از جوانان‌ عزيز كشور به‌ دست‌ جلادان‌ رژيم‌ شاه‌، گوش‌ ملت‌ ما را مي‌خراشد و مردم‌ ايران‌ را در ماتم‌ و عزاي‌ تازه‌اي‌ فرو مي‌برد. جوانان‌ ارزنده‌ كشور گروه‌ گروه‌ به‌ محاكمه‌هاي‌ نظامي‌ كشانده‌ مي‌شوند و جوخه‌هاي‌ آتش‌ به‌ زندگي‌ آنان‌ خاتمه‌ مي‌بخشد.

 اكنون‌ سياست‌ آمريكا و اسراييل‌ بر اين‌ شده‌ كه‌ مزدورانشان‌ در ايران‌، درندگي‌ خود را به‌ نهايت‌ درجه‌ خود برسانند و براي‌ اجراي‌ همين‌ سياست‌ بود كه‌ در مدتي‌ كمتر از سه‌ ماه‌ قريب‌ سي‌ انقلابي‌ رزمنده‌ را كه‌ از تسليم‌ و تزلزلشان‌ مأيوس‌ بودند و آنان‌ را همچون‌ كوه‌ استوار مي‌ديدند، تيرباران‌ ساختند و در همين‌ اواخر نيز رزمندگان‌ با ايماني‌ چون‌ حنيف‌ نژادها، سعيد محسن‌ها، بديع‌ زادگان‌ها، ناصر صادق‌ها، باكري‌ها از بنيان‌ گذاران‌ «سازمان‌ مجاهدين‌ خلق‌ ايران‌» را اعدام‌ كردند و از همين‌ راه‌، خصلت‌ دست‌ نشاندگي‌ و ضد اسلامي‌ خود را آشكارتر نمودند. رزمندگان‌ مجاهدي‌ را شهيد ساختند كه‌ اصالتهاي‌ فكري‌ اسلامي‌ و ديد صحيح‌ و انقلابي‌ از قوانين‌ آزاديبخش‌ قرآن‌، تعيين‌ كنندر جهت‌ جنبش‌ آنان‌ بوده‌ و مرگ‌ شرافتمندانه‌ خود را «لقاءالله‌» مي‌دانستند.

 به‌ دنبال‌ اين‌ آدمكشيها، روحانيون‌ مترقي‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، به‌ منظور اعتراض‌ به‌ اين‌ وحشيگريها و نيز اعلام‌ پشتيباني‌ از اهداف‌ مقدس‌ و اسلامي‌ اين‌ رزمندگان‌ مسلمان‌، مجلس‌ ترحيم‌ و سخنراني‌ در مدرسه‌ فيضيه‌، تشكيل‌ دادند و تظاهرات‌ بر پا ساختند و درودها به‌ خميني‌ و روح‌ شهيدان‌ سرافراز فرستادند و مرگها نثار شاه‌ و ديكتاتور كردند. اين‌ همبستگي‌ها و پشتيباني‌ها، بطوري‌ رژيم‌ شاه‌ را به‌ وحشت‌ انداخت‌ كه‌ به‌ نابودي‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ تصميم‌ گرفت‌ و تاكنون‌ بيش‌ از سيصد نفر از طلاب‌ و مدرسين‌ حوزه ي‌ علميه‌ را دستگير و به‌ زندانها و يا سربازخانه‌ها فرستاده‌اند و اين‌ دستگيريها با شدت‌ هر چه‌ بيشتر ادامه‌ دارد. همان‌ وحشتي‌ كه‌ بر اثر آن‌ هزاران‌ نفر در زندانهاي‌ شاه‌ به‌ چشم‌ مي‌خورند و بيش‌ از يك‌ صد نفر از جوانان‌ انقلابي‌ و ارزنده‌ كشور در انتظار خشن‌ترين‌ و ضدانساني‌ترين‌ محاكمات‌ نظامي‌ به‌ سر مي‌برند و جز اعدام‌ و زندانهاي‌ ابد سرانجامي‌ نخواهند داشت‌ و همان‌ ترس‌ و هراس‌ و كوشش‌ براي‌ ريشه‌ كن‌ كردن‌ اساس‌ اسلام‌ است‌ كه‌ به‌ تبعيد و تهديد مرجع‌ تقليد شيعه‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ خميني‌، ادامه‌ مي‌دهند وحضرت‌ حجه ي‌الاسلام‌ والمسلمين‌ آقاي‌ رباني‌ شيرازي‌ را در حدود يك‌ سال‌ است‌ كه‌ بلاتكليف‌ در بدترين‌ زندان‌ها زنداني‌ ساخته‌ و حدود يك‌ سال‌ است‌ كه‌ آيت‌الله‌ طالقاني‌ مجاهد خستگي‌ناپذير را در دورترين‌ و بدآب‌ و هواترين‌ نقاط‌ كشور تبعيد و زنداني‌ نموده‌ و از اقامت‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ منتظري‌ در قم‌ جلوگيري‌ به‌ عمل‌ مي‌آورند.

 اشاره‌ مختصري‌ به‌ شرايط‌ حاكم‌ بر ايران‌، ما را به‌ ارزش‌ و لزوم‌ مبارزات‌ انقلابي‌ ايران‌، معتقدتر خواهد ساخت‌. حاكميت‌ استعمار و صهيونيسم‌ بر كليه‌ شئون‌ اجتماعي‌، فرهنگي‌، اقتصادي‌، نظامي‌ و غيره‌، تنها عامل‌ تعيين‌ كننده‌ سياست‌ رژيم‌ شاه‌ بشمار مي‌رود. در راه‌ اجراي‌ همين‌ سياست‌ است‌ كه‌ ايران‌ جولانگاه‌ سرمايه‌ سرمايه‌داران‌ آمريكايي‌ و غيره‌ قرار گرفته‌ و كالاهاي‌ اسراييلي‌ بخش‌ مهمي‌ از واردات‌ كشور را تأمين‌ مي‌نمايد. پياده‌ ساختن‌ همين‌ دست‌ نشاندگي‌ است‌ كه‌ كاپيتولاسيون‌ ننگين‌ رسماً تصويب‌ مي‌گردد و مستشاران‌ نظامي‌ آمريكا از مصونيت‌ قضايي‌ برخوردار مي‌گردند و ارتش‌ ايران‌ را دربست‌ تحت‌ سرپرستي‌ مستشاران‌ آمريكايي‌ درمي‌آيد و پايگاههاي‌ نظامي‌ متعددي‌ براي‌ آمريكاييها در انديمشك‌، شوش‌، بندرعباس‌ و شمال‌ ايران‌ ايجاد مي‌گردد و يك‌ روز ژنرال‌ «وستمورلند» رئيس‌ ستاد نيروهاي‌ زميني‌ آمريكا، 5 روز خود را در جنوب‌ ايران‌ و سركشي‌ به‌ پايگاههاي‌ آمريكايي‌ مي‌گذراند و يك‌ روز هم‌ رئيس‌ نيروي‌ هوايي‌ آمريكا در ايران‌ به‌ گردش‌ مي‌پردازند. همان‌ سياست‌ صهيونيستي‌ رژيم‌ ايران‌ است‌ كه‌ «ريچارد هلمز» رئيس‌ سازمان‌ جاسوسي‌ «سيا» بين‌ ايران‌ و اسراييل‌ و آمريكا، در حركت‌ است‌ و خلبانان‌ اسراييلي‌ با فانتومهاي‌ ايران‌، تعليمات‌ مي‌بينند و بعد از جنگ‌ اعراب‌ با اسراييل‌ در سال‌ 1346 كه‌ اعراب‌ براي‌ مدتي‌ نفت‌ را به‌ روي‌ غرب‌ مي‌بندند، رژيم‌ شاه‌ كمبود نفت‌ غرب‌ را جبران‌ مي‌سازد و زخمي‌هاي‌ ارتش‌ اردن‌ را كه‌ به‌ نابودي‌ رزمندگان‌ شريف‌ و پيشتاز فلسطين‌ كم‌ همت‌ بسته‌ بودند، در بهترين‌ بيمارستانهاي‌ تهران‌ بستري‌ مي‌گردانند و كساني‌ را كه‌ عزم‌ فلسطين‌ و كمك‌ به‌ جنبش‌ پيشرو و سازنده‌ مردم‌ فلسطين‌ مي‌كشانند و آن‌ زندانهاي‌ طويل‌ المده ي‌ و... آري‌ نقش‌ مزدوري‌ شاه‌ است‌ كه‌ سازمان‌ مركزي‌ «سنتو» را تحرك‌ بيشتري‌ مي‌بخشد و قدرت‌ نيروي‌ ارتش‌ ايران‌ را تا 3 سال‌ ديگر، سه‌ برابر مي‌سازند و با آن‌ فانتومها و هليكوپترها كه‌ بناست‌ آمريكا به‌ ايران‌ بفروشد و با آن‌ معاملاتي‌ كه‌ اخيراً با انگلستان‌ صورت‌ گرفته‌ و آن‌ تانكهاي‌ چيفتن‌ و موشكها و زيردرياييهايي‌ كه‌ هر چه‌ زودتر در اختيار رژيم‌ ايران‌ قرار خواهد گرفت‌. همين‌ مزدوري‌ است‌ كه‌ براثر اقدامات‌ برخي‌ كشورهاي‌ عربي‌ در راه‌ ملي‌ ساختن‌ امتيازات‌ نفتي‌ آمريكايي‌ و انگليسي‌، در صدد تأمين‌ كمبود نفت‌ اربابان‌ مي‌افتند و چون‌ قرارداد 25 ساله‌ رژيم‌ با كنسرسيوم‌ نفتي‌، 7 سال‌ ديگر تمام‌ مي‌شود، از همين‌ حال‌ مقدمات‌ امضاي‌ يك‌ قرارداد نفتي‌ با كنسرسيوم‌ است‌ كه‌ پس‌ از گذشت‌ 7 سال‌ باز كنسرسيوم‌ به‌ ربودن‌ ثروت‌ مردم‌ ستمديده‌ ايران‌ ادامه‌ دهد.

 همه‌ اين‌ اقدامات‌ براي‌ اين‌ است‌ كه‌ هر چه‌ بيشتر پايه‌هاي‌ رژيم‌ ايران‌ را استحكام‌ بخشند و هرچه‌ زيادتر به‌ غارتگريها و نابودي‌ ملت‌ عزيز ما ادامه‌ دهند و آنان‌ را در گرداب‌ فقر و فلاكت‌ اسيرتر سازند و از طرفي‌ رژيم‌ مزدور شاه‌ نقش‌ بارز و خطرناكي‌ در سركوبي‌ جنبشهاي‌ منطقه ي‌ خاورميانه‌، و تهديد كشورهاي‌ مترقي‌ عربي‌ و برادران‌ مسلمان‌ عرب‌ ما در راه‌ مبارزه‌ با صهيونيسم‌، ايفا كند و در نتيجه‌ اسراييل‌ غاصب‌ و كشورهاي‌ دست‌ نشان‌ دهنده ي‌ منطقه‌ و پايگاهها و منافع‌ غارتگران‌ خارجي‌ از خطر سقوط‌ و نابودي‌ مصون‌ نماند. ولي‌ ملت‌ ايران‌ كه‌ تحت‌ رهبريهاي‌ خردمندانه‌ مرجع‌ تقليد شيعه‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ خميني‌، روز بروز روشن‌تر گشته‌ و خشم‌ مقدسش‌ بارورتر شده‌ و روزبروز از رشد اسلامي‌ و انقلابي‌ بيشتري‌ برخوردار مي‌گردد، خاموش‌ ننشسته‌ و نخواهد نشست‌ و از اينجا كه‌ جوانان‌ غيور و فداكار ملت‌ ما، با الهام‌ از تجربيات‌ و رشد انقلابي‌ خاورميانه‌ و به‌ خصوص‌ جنبش‌ مردم‌ فلسطين‌، مشعلدار قيام‌ مسلحانه‌ شده‌، و باشد كه‌ با نابودي‌ رژيم‌ ايران‌ و برقراري‌ حكومت‌ ملي‌ و اسلامي‌، ايراني‌ آباد و پيشرفته‌ و متري‌ بوجود آيد و پيروزي‌ بزرگي‌ عايد مردم‌ خاورميانه‌ گردد. در پايان‌، شهادت‌ اين‌ مبارزين‌ ارزنده‌ و افتخار آفرين‌ را به‌ عموم‌ مردم‌ ايران‌، به‌ خصوص‌ به‌ خويشاوندان‌ آنان‌ تسليت‌ عرض‌ مي‌نماييم‌ و بديهي‌ است‌ كه‌ اين‌ فداكاريها و رنجها و افتخارات‌، در پيشگاه‌ خداوند بزرگ‌ و مردم‌ مسلمان‌ ايران‌، فراموش‌ نخواهد شد و ملت‌ غيور ما هيچگاه‌ وظيفه‌ انتقام‌ از جلادان‌ خون‌آشام‌ و پاسداران‌ رذل‌ منافع‌ استعمارگران‌ را از ياد نخواهد بد. «فاقتلوا المشكرين‌ حيث‌ وجدتموهم‌ و خذوهم‌ و احضروهم‌ و اقعدوا لهم‌ كل‌ مرصد...» هر جا مشركين‌ (يعني‌ تراشندگان‌ بت‌ و شاه‌ در مقابل‌ خدا و راه‌ تكامل‌) را يافتيد، نابود سازيد. آنان‌ را اسير كنيد، معاصره‌شان‌ نماييد و در كمين‌ آنان‌ بنشينيد». «سوره‌ توبه‌ آيه‌ 5».

 حوزه‌ علميه ي‌ قم
15 / جمادي‌ الاولي‌/ 1392 برابر با 5/4/1351
 تاريخ‌ تكثير در نجف‌ اشرف‌، 22 جمادي‌ الثاني‌

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom