Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

jamshide.jpg

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز7
دیروز1804
در هفته7182
در ماه7182
مجموع347603

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ يوم‌ الله سيزدهم‌ آبان‌
در تاريخ 10/08/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

امت‌ سلحشور ايران‌ اسلامي‌

تاريخ‌ پرفراز و نشيب‌ انقلاب‌ اسلامي‌، لبريز از حوادث‌ افتخارآميزي‌ است‌ كه‌ هر كدام‌ از آنها به‌ تنهايي‌ گواهي‌ روشن‌ و سندي‌ قطعي‌ بر تلاش‌ و مجاهدت‌ مردم‌ مسلمان‌ ايران‌، براي‌ تحقق‌ حكومت‌ اسلامي‌ مي‌باشد.

در روز سيزدهم‌ آبان‌، سه‌ حادثه‌ مهم‌ اتفاق‌ افتاده‌ است‌: تبعيد رهبر كبير انقلاب‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ در سال‌ 1343، كشتار دانش‌آموزان‌ تظاهر كننده‌ در سال‌ 1357 و تسخير لانه‌ جاسوسي‌ شيطان‌ بزرگ‌ در سال‌ 1358 كه‌ هر يك‌ نقطه‌ عطفي‌ در مسير نهضت‌ مقدس‌ اسلامي‌ ايران‌ است‌ كه‌ به‌ منظور نفي‌ سلطه‌ اجانب‌ و بيگانگان‌، به‌ ويژه‌ آمريكاي‌ جنايتكار و رژيم‌ اشغالگر قدس‌، صورت‌ گرفت‌.

مردم‌ عزيز ما بخوبي‌ آگاهند كه‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ در طول‌ حيات‌ غرور آفرين‌ و پر افتخار خود به‌ لحاظ‌ ماهيت‌ ضد استكباري‌ و سازش‌ ناپذيرش‌، همواره‌ مورد هجوم‌ توطئه‌ها و دسيسه‌هاي‌ گوناگون‌ سياسي‌، نظامي‌، اقتصادي‌ و فرهنگي‌ قرار گرفته‌ است‌. اما هشياري‌ مردم‌ مسلمان‌ و آزاده‌ ايران‌ اسلامي‌ و اتكال‌ آنان‌ به‌ خداوند متعال‌ و حضور يكپارچه‌ در صحنه‌ دفاع‌ از ارزشهاي‌ والاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ و حمايت‌ جدي‌ از مسؤولين‌ خدمتگزار و جمع‌ آمدن‌ همه‌ آحاد ملت‌ برگرد محور ولايت‌ تمامي‌ مكائد و حيله‌هاي‌ دشمنان‌ انقلاب‌ را نقش‌ بر آب‌ ساخته‌ است‌. "و مكروا و مكرالله و الله خير الماكرين‌".

دشمنان‌ اسلام‌ ديروز با به‌ خاك‌ و خون‌ كشاندن‌ تظاهرات‌ دانش‌آموزان‌ ايراني‌ مي‌خواستند فرياد الله اكبر را در حلقوم‌ مردم‌ ما خاموش‌ سازند، اما امروز اين‌ فرياد بلند الله اكبر و مشت‌هاي‌ گره‌ كرده‌ ميليونها انسان‌ ستمديده‌ سياهپوست‌ كه‌ در قلب‌ آمريكا و در كنار كاخ‌ سست‌ نهاد واشنگتن‌ لرزه‌ بر اندام‌ جهانخواران‌ انداخته‌ است‌.

در چنين‌ روزي‌ بود كه‌ افشاگريهاي‌ فرزندان‌ امام‌ و انقلاب‌ پرده‌ از چهره‌ مزورانه‌ آمريكا و مهره‌هاي‌ ليبرال‌ منش‌ او بر افكند و آنها را در دنيا رسوا نمود.

همه‌ مي‌دانيم‌ كه‌ تمامي‌ اين‌ افتخارات‌ در نتيجه‌ مجاهدتها و پايمرديهاي‌ آن‌ مبارز نستوه‌ و خستگي‌ناپذير، آن‌ فقيه‌ و حكيم‌ فرزانه‌ و عارف‌ بيدار دل‌ بود كه‌ با روشني‌ ضمير خود، دلهاي‌ ميليونها انسان‌ حقجو را روشن‌ به‌ حقايق‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ (ص‌) نمود و تا آخرين‌ دقايق‌ حيات‌ پربركت‌ خود لحظه‌اي‌ از مبارزه‌ بي‌ امان‌ با مستكبران‌ عالم‌ غفلت‌ نورزيد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ با گراميداشت‌ خاطره‌ سيزدهم‌ آبان‌ روز بزرگ‌ مبارزه‌ با استكبار، از مردم‌ قهرمان‌ ايران‌ خصوصاً دانش‌آموزان‌ و دانشجويان‌ عزيز دعوت‌ مي‌نمايد تا با حضور گسترده‌ خود در مراسم‌ ويژه‌ اين‌ روز، بار ديگر با آرمانهاي‌ والاي‌ امام‌ خميني‌ (قدس‌ سره‌ الشريف‌) و رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ (مد ظله‌ العالي‌) تجديد ميثاق‌ نموده‌ و با مشت‌هاي‌ گره‌ كرده‌ نفرت‌ و انزجار خود را از اعمال‌ جنايتكارانه‌ آمريكا و اسرائيل‌ غاصب‌ ابراز دارند و همبستگي‌ خود را با مسلمانان‌ بپاخاسته‌ در اقصي‌ نقاط‌ جهان‌ اظهار نمايند.

از خداوند متعال‌ عزت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و تداوم‌ رهبري‌ امام‌ گونه‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ مد ظله‌ را خواستاريم‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌
هفتم‌ جمادي‌ الثاني‌ 1416 ـ 10/8/1374‌

یاران قدیم

payani_ahmad.jpg

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

Template Design:Jameeh modarresin Qom