Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

fayaze.jpg

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز6462
دیروز7851
در هفته14314
در ماه97720
مجموع1172225

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ روز معلم‌ و سالگرد شهادت‌ آيت‌ الله‌ مطهري‌
در تاریخ 10/02/1365
 بسم الله الرحمن الرحیم

 مطهري‌ فرزندي‌ عزيز براي‌ من‌ و پشتوانه‌اي‌ محكم‌ براي‌ حوزه‌هاي‌ ديني‌ و علمي‌ و خدمتگزاري‌ سودمند براي‌ ملت‌ و كشور بود. (امام‌ خميني‌)

 جهان‌ استعمار به‌ تجربه‌ در روياروئي‌ با ملل‌ اسلامي‌ به‌ طور ملموس‌ و محسوس‌ و به‌ وضوح‌ وقوف‌ يافته‌ است‌ كه‌ اعتقاد به‌ اسلام‌ در تار و پود جسم‌ و روان‌ مسلمين‌ جهان‌ ريشه‌ دوانيده‌ است‌، و شيوه‌ مقابلة‌ علني‌ آبي‌ به‌ چاه‌ جهانخواران‌ نمي‌ريزد، لذا از اين‌ رهگذر با حربه‌ تحريف‌ و مسخ‌ ارزشهاي‌ والاي‌ اسلامي‌، انساني‌ به‌ جنايتي‌ بس‌ عظيم‌ دامن‌ مي‌زند، و در چهره‌ كعب‌ الاحبارهاي‌ زمان‌ رسالت‌ ديرينه‌ اسلاف‌ خود را در قالب‌ شگردهاي‌ نو و محاسبات‌ دقيق‌ مزورانه‌، بدوش‌ مي‌كشد، مع‌ الوصف‌، هماي‌ انديشه‌ و همت‌ رفيع‌ مطهري‌، چگونه‌ مي‌توانست‌ ناظر رشد و گسترش‌ فزاينده‌ مرام‌ التقاطي‌ كه‌ از چهارچوبهاي‌ زيربنايي‌ و اساسي‌ كفر و الحاد مايه‌ مي‌گرفت‌ و با پيوندي‌ كاذب‌ و دروغين‌ و تمسك‌ ظاهري‌ به‌ عناوين‌ اسلامي‌ تحت‌ عنوان‌ اسلام‌ راستين‌، افكار و افهام‌ نسل‌ جوان‌ را تحت‌ الشعاع‌ و كشش‌ فريبندة‌ خود قرار مي‌داد، قامت‌ بر پاسداري‌ و حراست‌ از ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلامي‌ راست‌ ننمايد، و با خامه‌ قلم‌ توانا و پربار خود خط‌ سرخ‌ و ابطال‌ بر هويت‌ شوم‌، ارمغان‌ وارداتي‌ شرق‌ و غرب‌ نكشد؟!

 به‌ راستي‌ چگونه‌ صفاي‌ باطن‌ و روح‌ عرفاني‌ و الهي‌  آن‌ بزرگوار مي‌توانست‌ در برابر، تحريف‌ تحريفگران‌ روزگار معاصر، سكوت‌ و بي‌ تفاوتي‌ اختيار نمايد؟

 و بالاخره‌ هموكه‌ كوبنده‌ هر كذب‌ و وهم‌ بي‌ پايه‌ بود، چگونه‌ مي‌توانست‌ اكاذيب‌ و اوهام‌ مسموم‌ و زهرآگيني‌ را به‌ كه‌ به‌ مثابه‌ شهد شيرين‌ بر كام‌ تشنگان‌ زلال‌ حقيقت‌ تحمل‌ نمايد؟!

 آري‌ طهارت‌ و نورانيت‌ اسلام‌، براي‌ زدودن‌ زنگارها و آلايشها از سيماي‌ جميل‌ و جليل‌ اسلام‌، خوني‌ مطهر مي‌طلبد، و تقدير چنين‌ بود كه‌ "مطهري‌" شهيد مكتب‌ مطهر اسلام‌ گردد.

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، هفتمين‌ سالگرد شهادت‌ آية‌ الله استاد مرتضي‌ مطهري‌ رضوان‌ الله تعالي‌ عليه‌ را به‌ محضر حضرت‌ بقية‌ الله الاعظم‌ ارواحنا له‌ الفداء و نائب‌ بر حقش‌ رهبر كبير انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ دام‌ ظله‌ العالي‌ و امت‌ اسوه‌ و سلحشور، و همچنين‌ به‌ مشعلداران‌ علم‌  و عمل‌، و تهذيب‌ نفس‌ و مهذب‌ نسل‌ جديد از آلايشها و گرايشهاي‌ انحرافي‌ عقيدتي‌، اخلاقي‌ و معلمين‌ ارجمند ايران‌ اسلامي‌ تبريك‌ و تسليت‌ عرض‌ مي‌نمايد و باشد، تا در اين‌ راستا آثار نفيس‌ و روشنگرانه‌ آن‌ عالم‌ جليل‌ القدر (قدس‌ سره‌) كه‌ به‌ بيان‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ العالي‌ "مرحوم‌ مطهري‌ فردي‌ بود كه‌ جنبه‌هاي‌ مختلف‌ در او جمع‌ شده‌ بود و خدمتي‌ كه‌ مرحوم‌ مطهري‌ به‌ نسل‌ جوان‌ و ديگران‌ كرده‌ است‌ كم‌ كسي‌ كرده‌ است‌. آثاري‌ كه‌ از او هست‌ همه‌اش‌ بي‌ استثناء خوب‌ است‌ و من‌ كسي‌ ديگر را سراغ‌ ندارم‌ كه‌ بتوانم‌ بگويم‌ بي‌ استثناء آثارش‌ خوب‌ است‌. ايشان‌ بي‌ استثناء آثارش‌ خوب‌ است‌ و انسان‌ ساز است‌" توشه‌ پويندگان‌ راه‌ حق‌ و فضيلت‌ گردد، انشاء الله

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌
بخش‌ سياسي‌‏

یاران قدیم

khazale.jpg

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

 

Template Design:Jameeh modarresin Qom