Ayeh

تصاویر اعضای جامعه

fayaze.jpg

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4087
دیروز6981
در هفته19781
در ماه89713
مجموع1389493

بازدید کنندگان برخط

11
Online

نامه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ رئیس‌ جمهوری‌ در انتقاد به‌ كارهای‌ ایشان‌
در تاریخ  آذرماه‌ 1359
بسم الله الرحمن الرحیم
 

 حضور محترم‌ جناب‌ آقای‌ دكتر سید ابوالحسن‌ بنی‌ صدر رئیس‌ جمهور دام‌تأییداته‌

 پس‌ از ابلاغ‌ سلام‌ و تحیت‌، از اینكه‌ رنج‌ سفر را به‌ خود هموار كرده‌ برای‌ تنظیم‌ و تجهیز نیروهای‌ مسلح‌ اسلام‌ در جبهه‌های‌ جنگ‌ كوشش‌ می‌كنید قدردانی‌ و سپاسگزاری‌ می‌كنیم‌. امید اینكه‌ در این‌ جنگ‌ حساس‌ و سرنوشت‌ ساز سپاهیان‌ اسلام‌ بر دشمنان‌ غلبه‌ كرده‌ شاهد پیروزی‌ باشیم‌. ولی‌ اجازه‌ بدهید به‌ طور خصوصی‌ این‌ درد دل‌ را با شما در میان‌ بگذاریم‌. ما می‌دانیم‌ كه‌ جنابعالی‌ از موقعیت‌ حساس‌ و فوق‌ العاده‌ ایران‌ و دشمنان‌ داخلی‌ و خارجی‌ و ضرورت‌ رهبری‌ امام‌ امت‌ و وضع‌ مزاجی‌ ایشان‌ كاملاً اطلاع‌ دارید. شما از هزاران‌ شهید و معلول‌ این‌ انقلاب‌ و خواسته‌های‌ آنان‌ به‌ خوبی‌ آگاهید. با توجه‌ به‌ این‌ مطالب‌ آیا برای‌ شخصیت‌ مسؤولی‌ مثل‌ شما كه‌ به‌ پیروزی‌ انقلاب‌ عنایت‌ دارد سزاوار بود كه‌ در یك‌ چنین‌ موقعیت‌ حساسی‌ نقاط‌ ضعف‌ درست‌ یا نادرست‌ حكومت‌ اسلامی‌ را به‌ دنیا اعلام‌ كند و به‌ دست‌ دشمنان‌ انقلاب‌ و تفرقه‌اندازان‌ و رادیوهای‌ بیگانگان‌ سوژه‌ بدهد. مگر رهبری‌ انقلاب‌ و قلب‌ ملت‌ ایران‌ در به‌ همین‌ روزها در سخنان‌ شورانگیز خود از اختلافات‌ و خودخواهی‌های‌ مصادر امور اظهار نگرانی‌ نكردند؟ مگر شما نمی‌دانید كه‌ این‌ قبیل‌ سخنان‌ تفرقه‌ انداز قلب‌ حساس‌ امام‌ امت‌ را مكدر می‌سازد و سلامتی‌ ایشان‌ را به‌ مخاطره‌ می‌اندازد؟ مگر توجه‌ ندارید كه‌ وقتی‌ قلب‌ امام‌ متأثر می‌شود قلب‌ جامعه‌ روحانیت‌ و تمام‌ ملت‌ ایران‌ متأثر می‌گردد؟

 آیا بهتر نبود مشكلات‌ خودتان‌ را با مصادر امور كه‌ برادران‌ و همكاران‌ شما هستند به‌ طور خصوصی‌ در میان‌ می‌گذاشتید و حل‌ و فصل‌ می‌نمودید؟

 آیا برای‌ رئیس‌ جمهور یك‌ كشور نیرومند انقلابی‌ زیبنده‌ است‌ كه‌ در حضور مردم‌ از مجلس‌ و دستگاه‌ رادیو تلویزیون‌ گلایه‌ كند؟

 آیا فكر می‌كنید با چنین‌ روشی‌ می‌توان‌ بر دشواریها غلبه‌ كرد و كشتی‌ متلاطم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ را به‌ ساحل‌ نجات‌ رسانید؟

 جناب‌ آقای‌ رئیس‌ جمهور آیا می‌دانید كه‌ هزاران‌ شهید و معلول‌ و آواره‌ این‌ انقلاب‌ و رزمندگان‌ جان‌ بر كف‌ جبهه‌های‌ نبرد و روحانیت‌ مسؤول‌ و متعهد و همه‌ ملت‌ مسلمان‌ و فداكار و شهید پرور ایران‌ از شما چه‌ انتظاری‌ دارند؟

 همه‌ انتظار دارند كه‌ برای‌ اجرای‌ قوانین‌ اسلام‌ و قانون‌ اساسی‌ و به‌ ثمر رساندن‌ انقلاب‌ شكوهمند اسلامی‌ ایران‌ فداكار باشید. و با عقل‌ و تدبیر مشكلات‌ را حل‌ كنید و اگر در بین‌ دیگران‌ هم‌ اختلافی‌ بود درصدد اصلاح‌ برآیید و بدین‌ وسیله‌ آبروی‌ جمهوری‌ تازه‌ اسلامی‌ را در جهان‌ حفظ‌ كنید و تمام‌ نیروهای‌ ملت‌ را در راه‌ انقلاب‌ به‌ كار گیرید. نه‌ اینكه‌ اختلافات‌ را دامن‌ بزنید و كشتی‌ انقلاب‌ را متلاطم‌تر سازید و دوستان‌ را مأیوس‌ و دشمنان‌ را شادمان‌ گردانید.

 در خاتمه‌ مراتب‌ قدردانی‌ و احترامات‌ ما را بپذیرید. به‌ امید پیروزی‌

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌
 آذرماه‌ 1359

یاران قدیم

momen_mohammad.jpg

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  

شورای عالی حوزه

مرکز مدیریت حوزه های علمیه

مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه

مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علیمه قم

دفتر انتشارات اسلامی وابسته به جامعه مدرسین

دانشگاه قم

 

Template Design:Jameeh modarresin Qom