Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز853
دیروز1805
در هفته853
در ماه25893
مجموع2168904

بازدید کنندگان برخط

8
Online

حضرت آیت الله حسینی بوشهری، نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روز دوشنبه مورخ 29 بهمن 1397 در راستای پیگیری جهت اجرایی شدن بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» معروف به (گام دوم انقلاب)، در نشستی خبری از برنامه ریزی جامعه مدرسین حوزه برای پیگیری این بیانیه خبر داد.

 

 در ابتدای این نشست که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، حضرت آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی و تبریک ورود به دهه‌ی پنجم انقلاب فرمودند: چهل سال از انقلاب اسلامی با تمام فراز و فرودها پشت سر گذاشته‌ شده و امید می‌رود در دهه پنجم انقلاب اهداف تعیین‌ شده بهتر از چهار دهه قبلی دنبال و به نتیجه برسد.

نائب رئیس جامعه مدرسین در ادامه ضمن عرض تسلیت شهادت مرزبانان انقلاب اسلامی هدف از این نشست را اعلام اقدام جامعه مدرسین برای پیگیری بیانیه راهبردی مقام معظم رهبری«مدظله العالی» در مورد گام دوم انقلاب عنوان و افزود: بیانیه‌ای که مقام معظم رهبری در زمینه گام دوم انقلاب صادر کرده‌اند امری بسیار مهم و حائز اهمیت است.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به خطاب این بیانیه افزودند: بیانیه رهبر معظم انقلاب درباره گام دوم انقلاب یک منشور عمومی است و تمام ملت علی الخصوص نسل جوان را مخاطب قرار داده است که امید می‌رود این بیانیه زمینه‌های ایجاد تمدن نوین اسلامی را فراهم کند

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین با اشاره به اهمیت بیانیه گام دوم فرمود: هدف اصلی رهبری از انتشار این بیانیه این است که  راهکاری برای اجرای منویات ایشان پیدا شود، بنابراین همت همه‌ی مردم و نهادهایی که درصدد تبیین این بیانیه هستند باید از حد پلاکارد و دست‌نوشته فراتر رفته و درصدد عملیاتی کردن منویات آن گام بردارند، تبیین انقلاب اسلامی، تفسیر وضع گذشته و فعلی، امید به آینده، دیده‌بانی و ارزیابی نسبت به کارکرد‌های ۴۰ ساله، تلاش برای برداشتن گام‌های استوارتر در چهل ساله آینده و شکستن حلقه‌های مدیریتی بسته، بازکردن پای جوانان به سیستم مدیریتی و آزاد کردن انرژی جوان‌های مؤمن و پای‌کار از ویژگی‌های مهم این بیانیه است.

آیت الله حسینی بوشهری، تأکید و دعوت رهبر معظم انقلاب از جوانان برای مطالبه‌گری و حضور در عرصه مدیریت بر اساس اصل ما می‌توانیم را نیز از دیگر ویژگی های مهم و برجسته بیانیه گام دوم انقلاب برشمرد و افزود: ترسیم کارکرد‌های انقلاب و مجموعه توصیه‌های رهبری بر مبنای چالش‌ها و فرصت‌ها از دیگر خصوصیات بیانیه گام دوم انقلاب است.

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه افزود: علی‌رغم کار‌های قابل توجه ای که در زمینه عدالت اجتماعی صورت گرفته، وضعیت مطلوب و قابل قبول نیست، از نظر رهبری اگر چالش‌های درونی کشور حل شده و به وحدت کلمه بینجامد، طراحی و توطئه‌های دشمنان کم اثر می‌شود، متکی بودن اقتصاد کشور به نفت از بزرگ‌ترین مشکلات ساختار اقتصادی کشور در بیانیه گام دوم انقلاب بیان شده است.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه با اشاره به کارکردهای ولی فقیه یادآورشد: وجود ولی فقیه در یک جامعه سبب می‌شود آن جامعه به بن‌بست نرسد و افق بلندی را بر روی ملت ایران باز می‌کند، پذیرش اشتباهات و خودداری از جمود از مسائل قابل توجه بیانیه گام دوم انقلاب است، در مورد اقتصاد در بیانیه دوم علاوه بر نگاه درون‌زا به اقتصاد و کاهش متولی‌گری دولت در اقتصاد، نسبت به ظرفیت‌های بین‌المللی برای توسعه اقتصادی نیز غفلت به عمل نیامده است.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه موضوع بررسی و پیگیری این بیانیه در دستور جلسه شورای عالی جامعه مدرسین قرار گرفته، تصریح کرد: کمیسیون‌های جامعه مدرسین در چند بخش و به‌صورت جدی این بیانیه را در دستور کار خود قرار داده و دبیرخانه‌ای نیز برای بررسی بیانیه گام دوم انقلاب تشکیل شده است.

نائب رئیس جامعه مدرسین تاکید کرد: برای پیدا کردن راهکار‌های اجرایی این منشور از عقاید و نظرات تمام اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی استفاده خواهد شد و راهکار‌های بدست آمده در رابطه با این بیانیه برای اجرا به مسئولان اجرایی کشور ارائه خواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان ضمن پاسخگویی به سوالات خبرنگاران فرمودند: انتظار از خبرنگاران، صداوسیما و اصحاب رسانه این است که با مطالبه گری این موضوع را پیگیری کنند و با انعکاس دیدگاه های مطرح به تحقق این امر کمک کنند.

ورود کاربران

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom