Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبمن به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم!  آمریکا با ما دشمن است؛ این دشمنی هم با شخص این حقیر یا با شخص سردمداران نظام نیست، با مجموعه‌ی نظام اسلامی است که امروز ملّت ایران، این نظام را پذیرفته و در راه او دارد حرکت می‌کند؛ این دشمنی یک چنین دشمنی‌ای است. دولت آمریکا و نظام آمریکایی، از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی با او دشمن بود و بد بود و ‌درصدد براندازی بود. حتّی دولت قبل -دولت اوباما- که هم در نامه به بنده، هم در اظهارات می‌گفتند که ما در صدد براندازی نیستیم، دروغ می‌گفتند؛ آنها هم در صدد براندازی بودند؛ براندازی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1377
دیروز1520
در هفته10541
در ماه7562
مجموع390415

بازدید کنندگان برخط

5
Online

  • تأکید آیت‌الله جنتی بر لزوم اصلاح قانون انتخابات
  • با حکم رهبر معظم انقلاب انجام شد: انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره جدید
  • رئیس قوه قضائیه: دشمنان در آسیب رساندن به رابطه ایران و عراق ناکام مانده‌اند
  • آیت‌الله حسینی بوشهری: تشریفات غلط، ازدواج جوانان را با مشکل مواجه کرده است
  • وزیر امورخارجه: ما بالاخره نفت‌مان را خواهیم فروخت اما شرافت‌مان را هرگز
  • سخنگوی نیروهای مسلح یمن تایید کرد: حمله پهپادی یمن، به یک پایگاه هوایی مهم سعودی

 

** جام جم 98/4/25
*  تایید حكم ۱۵سال حبس برادران‌ریخته‌گران
امیر قهرمانی، نماینده دادستان تهران در حاشیه دادگاه رسیدگی به پرونده بانك سرمایه در جمع خبرنگاران عنوان کرد: حكم بهروز و فیروز ریخته‌گران كه پیش از این به اتهام اخلال در نظام اقتصادی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ۱۵ سال حبس محكوم شده بودند، تایید شد.
*  حمله پهپادی یمن به یک پایگاه هوایی مهم سعودی
‌ سرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نیروهای مسلح یمن گفت پایگاه هوایی ملک‌خالد در منطقه خمیس مشیط در عسیر (جنوب عربستان) هدف حملات پهپادی یمن قرار گرفته است.
سخنگوی نیروهای مسلح یمن تاکید کرد: نیروهای ارتش یمن و انصارا... با استفاده از چند فروند پهپاد انتحاری ‌«قاصفk2 »، پایگاه هوایی مزبور را هدف قرار داده‌اند.
یحیی سریع بیان کرد که در این حملات پهپادی یمن، انبار سلاح و آشیانه هواپیماها و دیگر پایگاه‌ نظامی هدف قرار گرفته است.
** همشهری 98/4/25
*  دعوت متهمان به دوبی
نوزدهمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بانک سرمایه برگزار شد.
در این جلسه قهرمانی، نماینده دادستانی در بخشی از اظهارات خود گفت: تیمی که در بانک سرمایه بزرگ‌ترین فساد را رقم زد، همان شبکه‌ای است که در بانک رفاه کارگران فساد را انجام داد، همینطور بعدها در بانک مسکن و صادرات خیمه زدند و تشکیلات مشکوک را به دست آورند. اگر این جنگ نیست پس چیست؟
قهرمانی تاکید کرد: شبکه اصلی این گروه در خارج از کشور وجود دارد و آخر هفته مدیران بانکی را به دوبی دعوت می‌کرد.
** کیهان 98/4/25
*  انتصاب سه عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره جدید
حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در احکام جداگانه‌ای آقایان آیت‌الله یزدی و آیت‌الله آملی‌لاریجانی را با توجه به پایان یافتن دوره عضویت آنان در شورای نگهبان، مجدداً برای یک دوره جدید به‌عنوان عضو فقهای این شورا منصوب کردند. رهبر انقلاب اسلامی همچنین در حکم دیگری، حجت‌الاسلام والمسلمین اعرافی را به عضویت فقهای شورای نگهبان منصوب کردند.
متن احکام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
آیت‌الله جناب آقای حاج شیخ محمّد یزدیدامت توفیقاته
با توجه به پایان یافتن دوره‌ عضویت جنابعالی در تاریخ 25/4/1398، بر اساس اصل نود و یکم قانون اساسی، مجدداً جنابعالی را به عنوان عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره‌ جدید منصوب می‌کنم. توفیقات روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.
آیت‌الله جناب آقای حاج شیخ صادق آملی‌لاریجانیدامت توفیقاته
با توجه به پایان یافتن دوره‌ عضویت جنابعالی در تاریخ 25 / 4 / 1398، بر اساس اصل نود و یکم قانون اساسی، مجدداً جنابعالی را به عنوان عضو فقهای شورای نگهبان برای یک دوره‌ جدید منصوب می‌کنم. توفیقات روزافزون جنابعالی را از خداوند متعال خواستارم.
حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج شیخ علیرضا اعرافیدامت توفیقاته
با توجه به فقدان مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمّد مؤمن(ره) در مجموعه فقهای محترم شورای نگهبان، جنابعالی را بجای ایشان به استناد اصل نود و یکم قانون اساسی به عضویت آن شورای محترم منصوب می‌کنم.
دوام توفیقات شما را از خداوند متعال خواستارم.
*  آمریکا با ارسال 280 کامیون اسلحه برای تروریست‌ها شرق سوریه را غرق سلاح کرد
آمریکا در ادامه اقدامات توطئه‌آمیز و تشنج‌آفرین خود علیه دمشق، 280 کامیون مملو از سلاح را وارد شرق سوریه کرد و در اختیار شبه نظامیان کرد مورد حمایت خود، موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» قرار داد.
بدین ترتیب، واشنگتن طی ماه‌های اخیر، مناطق کرد نشین شرق سوریه را غرق سلاح کرده است.
** شرق 98/4/25
*  توقیف «گریس 1» ارتباطی به تعلق نفت آن به ایران نداشت
وزیر امور خارجه انگلیس ضمن اشاره به اهمیت حفظ برجام، مواضعش را درباره توقیف کشتی ایرانی در جبل الطارق تکرار کرد.
جرمی هانت، وزیر امور خارجه انگلیس، پیش از برگزاری نشست اتحادیه اروپا با اشاره به توقیف کشتی حامل سوخت گریس 1 در جبل الطارق گفت: همان طور که این آخر هفته به ایرانی‌ها گفتم، توقیف گریس 1 یک اقدام از سوی جبل الطارق در زمینه تحریم‌های اتحادیه اروپا برای سوریه بود. باید اقدامی می‌شد و این هیچ ارتباطی به تعلق نفت (این کشتی حامل سوخت) به ایران نداشت.
*  لاوروف چهارشنبه با دستور کار برجام به آلمان می‌رود
وزیر امور خارجه روسیه برای دیدار کاری دو روزه چهارشنبه هفته جاری به آلمان سفر می‌کند و موضوع برجام از محورهای اصلی مذاکرات او با مقامات آلمان است. سرگئی لاوروف قرار است با هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان، دیدار و مذاکره کند.
گفته شده است توجه کلیدی در مذاکرات وزیران خارجه دو کشور به مسائل مهم بین‌المللی با محوریت مسئله اوکراین، حل و فصل مناقشه در سوریه و لیبی و سیر اوضاع پیرامون ایران و برجام و مسائل کنترل تسلیحات و عدم انتشار سلاح‌های کشتار جمعی اختصاص خواهد یافت.
** ایران 98/4/25
*   ما بالاخره نفت‌مان را خواهیم فروخت اما شرافت‌مان را هرگز
محمدجواد ظریف که برای شرکت در نشست سالانه مقامات عالی‌رتبه شورای اقتصادی اجتماعی ملل متحد به نیویورک سفر کرده است، در گفت‌وگو با خبرنگاران درباره موضوع مذاکره با امریکا با بیان اینکه این جمهوری اسلامی نبود که میز مذاکره را ترک کرد، افزود: «این امریکا بود که به صورت غیرقانونی و یکجانبه از این توافق خارج شد و اکنون هم به امریکا مرتبط است که به میز مذاکره بازگردد یا خیر.»
وزیر خارجه ایران همچنین در گفت وگو با «بی بی سی» در نیویورک درباره فشار تحریمی امریکا و نحوه مواجهه ایران با این فشارها گفت: ما بالاخره نفت‌مان را خواهیم فروخت اما شرافت‌مان را هرگز.
** جمهوری اسلامی 98/4/25
*  دولت فعلی آمریکا یک فاجعه کامل است
هیلاری کلینتون در واکنش به توییت‌های اخیر دونالد ترامپ که در آن‌ها از گروهی اززنان عضو کنگره خواسته به کشورهایی که اصالتا به آن تعلق دارند، بازگردند تاکید کرد که آن‌ها اهل آمریکا هستند و دولت فعلی واشنگتن یک فاجعه کامل است.
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پیامی توییتری اظهار کرد: خیلی جالب است که زنان دموکرات «پیشروی» کنگره که اصالتا از کشورهایی آمده‌اند که دولت‌هایشان یک فاجعه کامل هستند و بدتر آنکه اکثر آن‌ها فاسدترین و بی‌کفایت‌‌ترین دولت‌های جهانند (اگر اصالتا دولتی فعال داشته باشند) حالا با صدای بلند و لحنی تهاجمی به مردم آمریکا که بزرگ‌ترین و قدرتمندترین ملت روی زمین هستند، می‌گویند، دولت ما باید چگونه اداره شود.
*  کاهش تعهدات برجامی، فرصت دادن به دیپلماسی است
بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به ابتکارات هسته‌ای ایران برای موازنه سیاسی گفت: آنچه جمهوری اسلامی ایران در راستای ارتقاء توان هسته‌ای انجام می‌دهد در چارچوب برجام است و در پاراگراف‌های 26 و 36 عنوان شده است که اگر طرف مقابل تعهدات خودش را انجام ندهد، این حق برای طرف دیگر وجود دارد که در تعهدات خودش تجدید نظر کند.
وی درباره اقدامات ایران تصریح کرد: این اقدامات از روی لجاجت نیست برای این است که به دیپلماسی فرصتی داده شود تا طرف مقابل به خودش بیاید و وظایفش را انجام دهد و اگر هم اروپایی‌ها و آمریکا نخواهند تعهداتشان را انجام دهند، ما نیز با کاهش تعهدات، در این معامله یک تعادل ایجاد می‌کنیم و شرایط را به 4 سال قبل باز می‌گردانیم.
** وطن امروز 98/4/25
*  انتظار ایران از اروپا اتخاذ گام‌های عملی است
سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بیانیه 3 کشور اروپایی عضو برجام گفت: انتظار ایران از شرکای اروپایی، اتخاذ تصمیم‌ها و گام‌های عملی در روند اجرایی شدن توافق است و تا زمانی که آنها متعهد باشند، ما هم به همان میزان متعهد می‌مانیم.
عباس موسوی افزود: «هرگونه انتظار از ایران برای بازگشت به شرایط قبل از ۸ مه ‌۲۰۱۹ بدون اثبات اراده سیاسی جدی و توانایی عملی طرف‌های اروپایی در ایجاد توازن در انجام تعهدات بر اساس برجام و منتفع شدن عملی ایران از آثار لغو تحریم‌ها به نحو پیش‌بینی  شده در برجام یک انتظار غیر واقع‌بینانه و مغایر با اهداف، منطق و محتوای برجام است».
*   آغاز رزمایش عربستان و آمریکا
رزمایش مشترک «فرمانده غیور ۲۰۱۹» با حضور نیروهای زمینی عربستان و آمریکا روز یکشنبه در مرکز تمرین اصلی شهرک نظامی «ملک خالد» در شمال عربستان آغاز شد که به مدت 2 هفته ادامه خواهد داشت.
سرتیپ صالح بن احمد الزهرانی، فرمانده منطقه شمالی عربستان خاطرنشان کرد: این رزمایش در ادامه تمرین‌های مشترک نیروهای زمینی 2 کشور برگزار می‌شود. الزهرانی تصریح کرد: هدف از این رزمایش تقویت همکاری نظامی مشترک میان 2 کشور و تبادل مهارت‌ها و مفاهیم و همچنین بالا بردن سطح آمادگی برای مقابله با تهدیدهای منطقه‌ای است.
** جوان 98/4/25
*  دشمنان در آسیب رساندن به رابطه ایران و عراق ناکام مانده‌اند
رئیس قوه قضائیه با اشاره به توسعه روابط ایران و عراق در زمینه‌های مختلف گفت: دشمنان سال‌هاست در تلاش برای آسیب رساندن به رابطه ایران و عراق هستند، اما بحمدالله همچنان در تحقق این راهبرد خود ناکام مانده‌اند.
آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در دیدار فائق زیدان، رئیس شورای عالی قضایی عراق و هیئت همراه، با بیان اینکه مناسبات ایران و عراق محدود به همسایگی نیست، تصریح کرد: همسایگی برای ما بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن، رابطه و مناسبات بسیار عمیق و نزدیکی است که ریشه در باور‌های مشترک‌مان دارد و آنچه امروز ما را کنار هم قرار می‌دهد، باورها، اعتقادات و فرهنگ دو ملت است.
*  روند ارتقای توان دفاعی با قدرت ادامه می‌یابد
امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع به همراه جمعی از معاونان این وزارتخانه در مجلس شورای اسلامی حضور یافت و گزارشی از آخرین تحولات منطقه‌، آمادگی نیروهای مسلح و جدیدترین توانمندی‌های صنعت دفاعی به اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه داد. وزیر دفاع در این جلسه گفت: نیروهای مسلح ایران با آمادگی کامل در برابر هر گونه تهدید و حماقتی از سوی دشمنان، آنان را با پاسخی سخت و پشیمان کننده مواجه می‌کنند و به نمایندگان ملت ایران اطمینان می‌دهیم نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران گوش به فرمان فرمانده معظم کل قوا همواره روند ارتقای توان دفاعی را با قدرت ادامه می‌دهند.
** آفتاب یزد 98/4/25
*  دیدار «امیر عبداللهیان» با «بشار اسد»
حسین امیر عبداللهیان، دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل با بشار اسد، رئیس جمهور سوریه دیدار کرد. او در این دیدار بشار اسد را از آخرین تحولات مسئله هسته‌ای ایران و سیاست جمهوری اسلامی ایران در «دفاع از ملت خود در برابر سیاست‌های خصمانه آمریکا» مطلع کرد.
از سوی دیگر، بشار اسد بر حمایت سوریه از ملت ایران در برابر اقدامات غیر قانونی آمریکا تاکید کرد.
*  فریدون وردی‌نژاد جایگزین تخت روانچی‌
معاون سیاسی جدید دفتر ریاست جمهوری منصوب شد. رییس دفتر رییس جمهور در حکمی فریدون وردی نژاد را به سمت "معاون سیاسی دفتر رییس جمهور" منصوب کرد.وی جایگزین تخت روانچی شد که از آبان ماه سال 96 در این سمت قرار داشت.
** رسالت 98/4/25
*  ۱۴۴ هزار شغل پايدار در مناطق روستايي و عشايري ايجاد شد
معاون اول رئيس جمهور گفت: ۱۴۴ هزار شغل پايدار در مناطق روستايي و عشايري ايجاد شد.
اسحاق جهانگيري در شصت و ششمين جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي با اشاره به گزارش ارائه شده در خصوص اجراي قانون حمايت از توسعه و ايجاد اشتغال پايدار در مناطق روستايي و عشايري، اقدامات انجام شده را مثبت ارزيابي و بر ضرورت تلاش هر چه بيشتر در جهت تداوم و استمرار اجراي اين قانون تأکيد کرد.
*  به دنبال سيطره کامل بر کرانه باختري هستيم
«موشه يعالون» وزير جنگ سابق رژيم صهيونيستي اذعان کرد که حزب وي به دنبال سيطره کامل بر کرانه باختري است.وي که يکي از رهبران «ائتلاف آبي سفيد» است گفت که حزب متبوعش به دنبال سيطره کامل بر کرانه باختري به ويژه شهرک‌هاي صهيونيست‌نشين در اين منطقه است. يعالون همچنين «بنيامين نتانياهو» نخست وزير رژيم صهيونيستي را به شدت مورد حمله و انتقاد قرار داد و او را مسئول بحران و مشکلات کنوني رژيم صهيونيستي دانست و گفت او به هر شيوه‌اي به دنبال نجات خود از محاکمه است.
** مردم سالاری 98/4/25
*  آخرین روزنه حفظ برجام در بروکسل
وزیران امورخارجه اروپا در نشست خود در بروکسل تلاش کردند راه‌هایی در جهت متقاعد کردن تهران و واشنگتن برای کاهش تنش‌ها و آغاز گفت‌وگو بیابند.
وزیران امورخارجه اروپا در بروکسل با یکدیگر دیدار و درباره چگونگی متقاعد کردن ایران و آمریکا برای کاهش تنش‌ها میان دو کشور و آغاز گفت‌وگو رایزنی کردند.
«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیش از آغاز نشست بروکسل گفت که «این نشست ابتدا با موضوع ایران آغاز خواهد شد. خواهیم دید که چگونه می‌توانیم با کمک کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سایر شرکای بین‌المللی‌مان توافق هسته‌ای ایران را حفظ کنیم و اقداماتی را انجام بدهیم که ایران مانند چند هفته قبل به پایبندی کامل [به تعهداتش در توافق هسته‌ای] بازگردد.»
*  بررسی تفاهم های ایران و روسیه
«مهدی سنایی» سفیر جمهوری اسلامی ایران و «الکساندر نوواک» وزیر انرژی روسیه که ریاست طرف روس کمیسیون همکاری های دولتی دو کشور را برعهده دارد ضمن دیدار و گفت وگو آخرین توافقات صورت گرفته در پانزدهمین نشست کمیسیون همکاری های دو کشور در تهران و اصفهان را بررسی کردند.
** آرمان 98/4/25
*  ایران بر کاخ سفید پیروز خواهد شد
علی ربیعی سخنگوی دولت در توئیتر نوشت: «رئیس‌جمهور در خراسان شمالی در نهایت صمیمیت و صراحت با ملت سخن گفت و نشان داد که سختی آغشته به امید ملت را دیده و زیسته است. روحانی با الهام از آیات کلیم‌الهی قرآن کریم توازن زیبایی از نرم‌سخنی و سخت‌سخنی با آمریکا به نمایش گذاشت.
روحانی در روز تعامل سازنده با جهان، افکار عمومی ملت و افکار عمومی جهانی را مخاطب خود قرار داد و ضمن دفاع مستدل و منطقی از دستاوردهای ملموس برجام نشان داد که ایران استراتژی روشنی در پیشبرد صبر راهبردی اتخاذ کرده و مذاکره‌گرایی حقیقی ایران بر مذاکره‌نمایی فریبکارانه کاخ سفید پیروز خواهد شد.»
*  سوال از وزیر ارشاد درباره پول‌های مشکوک
یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از طرح سوالی از وزیر ارشاد در خصوص علت ورود پول‌های مشکوک به سینما و شبکه خانگی خبر داد.
حجت‌الاسلام احمد مازنی اظهار کرد: من به همراه آقای وکیلی سوالی را از آقای سیدعباس صالحی وزیر ارشاد در خصوص علت ورود برخی از پول‌های مشکوک (پولشویی) به سینما و شبکه خانگی مطرح کردیم و اینکه چرا نظارتی در این خصوص صورت نمی‌گیرد.
وی افزود: هیأت رئیسه مجلس این سوال را برای بررسی به کمیسیون فرهنگی مجلس ارجاع داده است.
** آفرینش 98/4/25
*  فشار بر ايران بايد افزايش يابد
سفير آمريکا در اتحاديه اروپا خواهان افزايش فشار بر ايران شد. «گوردون سوندلند» سفير آمريکا در اتحاديه اروپا، گفت: بايد فشار بر ايران افزايش يابد، ما فکر مي‌کنيم اکنون زمان مناسب اقدام اروپايي‌ها عليه ايران فرارسيده و آنان هم مانند آمريکا بايد رفتارهاي ايران در منطقه و جهان را محکوم کنند.
*  جسد صدام دزديده شد
منابع خبري از نبش قبر ديکتاتور عراق خبر دادند اما مشخص نشده جسدش به کجا منتقل شده است. يک منبع نزديک به خانواده صدام فاش کرد جسد ديکتاتور عراق پس از نبش قبر به مکان نامعلومي منتقل شده است.
اين منبع با هدف تخريب وجهه حشدالشعبي، مدعي شد که اين گروه قبر صدام را شکافته و جسدش را ربوده‌اند.
** قدس 98/4/25
*  خمینی نیجریه را آزاد کنید
روز گذشته جمعی از دانشجویان با حضور و تجمع در مقابل وزارت خارجه، اعتراض خود را به تداوم بازداشت شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه اعلام کردند.
گفتنی است تجمع کنندگان با در دست داشتن دست نوشته‌هایی به انفعال دستگاه دیپلماسی و سکوت مجمع بین المللی درباره وضعیت شیخ زکزاکی انتقاد کردند.
تجمع دانشجویان و مردم که به همت تعدادی از دفاتر اتحادیه جنبش عدالت خواه دانشجویی برگزار شده، قرار است به مدت چهار روز در نقاط مختلف تهران ادامه داشته باشد.
*  تحویل تجهیزات جدید جنگ نوین به نیروی دریایی سپاه
در راستای ارتقای آمادگی یگانی و رزمی پدافند جنگ نوین در حوزه‌های آشکارسازی، رفع آلودگی، حفاظت و ایمنی در برابر سلاح‌های شیمیایی، میکروبی و پرتویی، در مراسمی با حضور دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولان لشکری در شیراز، تجهیزات جدید پدافند جنگ نوین به نیروی دریایی سپاه تحویل شد. دریادار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در آیین الحاق تجهیزات جدید پدافند جنگ نوین به این نیرو در شیراز با اشاره به صدمات و آسیب‌‌هایی که کشور ما در جنگ تحمیلی از سلاح‌های کشتار جمعی دشمن متحمل شد، بر ضرورت توجه به ابزار و ادوات مقابله با جنگ نوین دشمن تاکید کرد.
** خراسان 98/4/25
*  دستورالعمل مهم حفظ کرامت انسانی در قوه قضاییه
آیت ا... رئیسی رئیس قوه قضاییه، دستورالعملی با عنوان «حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضاییه» ابلاغ کرد که در صورت اجرای کامل آن، تحولی مهم در حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی ارباب رجوع، متهمان و مجرمان در قوه قضاییه اتفاق می افتد.
دستورالعمل «حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضاییه» مشتمل بر پنج فصل و در ۳۳ ماده و هشت تبصره، 22 تیرماه جاری به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید و از تاریخ ابلاغ لازم الاجراست.
*  جزئیاتی از دیدار سردار سلیمانی با پوتین
سردار محمدجعفر اسدی معاون بازرسی قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء(ص) با اشاره به دیدار چند سال پیش سردار سلیمانی با ولادیمیر پوتین گفت: پس از چهار سال مبارزه و مقاومت ایران در سوریه سردار سلیمانی در سفری به روسیه بود که به‌ مدت دو ساعت و بیست دقیقه با پوتین دیدار و گفت وگو کرد تا روس‌ها را قانع کند در سوریه حضور یابند. سردار سلیمانی به پوتین تفهیم کرد که "سوریه آخرین سنگر جبهه شرق است و اگر این را از دست بدهید، غربی‌ها ارزشی برای شما قائل نیستند".
** اعتماد 98/4/25
*  ماكرون خبر از رايزني‌ با ايران داد
«امانوئل ماكرون» رييس‌جمهور فرانسه اعلام كرد كه طي هفته جاري گفت‌وگوهايي با همتايان ايراني، امريكايي و روسي خود با هدف كاهش تنش‌ها در منطقه خواهد داشت. وي كه در كنفرانس خبري مشترك با همتاي صربستاني خود صحبت مي‌كرد، افزود: در شرايط سخت كنوني به ميانجي‌گري و رويكرد مذاكره‌اي خود ادامه خواهيم داد.
** شهروند 98/4/25
*  آزادی کشتی ایرانی توقیف شده در کویت
اوایل سال 97، شناور اروند تاید 1000، به شرکت الارتیاح برای مدت 180 روز به اجاره چارتری واگذار شده بود که متاسفانه پس از اتمام پروژه و هنگام خروج شناور از آب‌های تحت کنترل کویت، بر طبق مجوز دریافتی از بندر الشعیبیه آن کشور، این شناور توسط گارد ساحلی بندر مذکور توقیف و به مدت حدود 10 ماه در این بندر نگهداری شد، اما با پیگیری‌های مستمر تاید واتر خاورمیانه و با همکاری دادگاه و قوه قضائیه کشور کویت و سایر نهادهای ایرانی دخیل در پیگیری این پرونده شناور اروند تاید 1000 سرانجام رفع توقیف شد و پس از برائت از اتهامات بی اساس مطرح شده، شب گذشته به سوی آب‌های سرزمینی ایران حرکت خود را آغاز کرد.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
تأکید آیت‌الله جنتی بر لزوم اصلاح قانون انتخابات
رسا/ آیت‌الله جنتی در دیدار روسای کمیسیون‌های مجلس  برضرورت اصلاح مشکلات قانون انتخابات تاکید کرد و گفت: باید برای این موضوع چاره‌اندیشی شود؛ چراکه موجب اتلاف وقت و سرمایه می‌شود. آیت‌الله جنتی در همین زمینه ادامه داد: مجلس باید در کنار قانونگذاری بر امور اجرایی نیز نظارت داشته باشد؛ مردم نیز این انتظار را از شما نمایندگان دارند. وی با انتقاد از بعضی مفاسد اقتصادی، اداری، سیاسی و رکود اقتصادی تاکید کرد: مردم از نمایندگان مجلس انتظار دارند که به امور اجرایی نظارت داشته باشند؛ چراکه وظیفه شما فقط قانونگذاری نیست بلکه نظارت هم جزئی از وظایف نمایندگان مجلس است.
تشریفات غلط، ازدواج جوانان را با مشکل مواجه کرده است
ایرنا/ عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین گفت: تشریفات غلط، بهانه‌های مختلف و سنگ انداختن پیش پای جوانان از جمله مهریه‌های سنگین موجب شده تا ازدواج جوانان با مشکل مواجه شود.آیت الله حسینی بوشهری در آیین اهدای ۱۲ جهیزیه به زوج‌های جوان در سالن همایش‌های اداره کل تبلیغات اسلامی قم با اشاره به تاکید اهل بیت(ع) به ازدواج جوانان اظهار داشت: وضعیت ازدواج در فضای غبارآلود دنیای غرب که متاسفانه در جامعه ما نیز سرایت کرده، رضایت بخش نیست و ازدواج می تواند جلوی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را بگیرد.
برگزاری انتخابات شورایاری‌ها غیرقانونی است؛ از برگزاری آن جلوگیری کنید
رسا/رییس سازمان بازرسی در نامه‌ای به رؤسای قوا برگزاری انتخابات شورایاری‌ها را تا زمان وضع مبانی قانونی برای برگزاری آن غیرقانونی دانست و خواستار جلوگیری از آن شد.در بخشی از نامه سراج، وضع مصوبه توسط شورای اسلامی شهر تهران و همچنین اقدام به برگزاری انتخابات شورایاری، برخلاف اصل 100 قانون اساسی و نیز قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران دانسته شده فلذا اقدام شورای اسلامی شهر تهران و هیأت محترم وزیران در وضع مصوبه مبنی بر تشکیل انجمن شورایاری محلات در تهران و برگزاری انتخابات، خارج از حدود اختیارات قانونی مراجع مزبور عنوان شده است.
کره‌جنوبی جایگزین مؤثری برای نفت ایران ندارد
تسنیم/ رویترز اعلام کرد واردات نفت کره‌جنوبی در ژوئن ۱۲.۶درصد کاهش یافت که این مسئله نشان می‌دهد کره‌جنوبی نتوانسته است جایگزین مؤثری برای نفت ایران پیدا کند. براین اساس کره جنوبی به‌دنبال لغو معافیت‌ها از تحریم‌های آمریکا در ژوئن برای دومین ماه هیچ نفتی از ایران وارد نکرد. واردات نفت کره از ایران در نیمه اول سال جاری 36.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.کره جنوبی پنجمین واردکننده بزرگ نفت خام و یکی از مشتریان اصلی ایران است که از ماه می، پس از لغو معافیت‌ها واردات نفت از ایران را متوقف کرد.
تلاش‌های ایران برای مهار نرخ ارز موثر بوده است
تسنیم/ بلومبرگ با اشاره به موفقیت ایران در کنترل نرخ ارز نوشت: به نظر می‌رسد سیاست‌های بانک مرکزی در کنترل بازارهای ارز و نرخ بهره موثر بوده است.این نشریه همچنین افزود: ارز تضعیف شده ایران با تاثیرگذاری سیاست‌های دولت این کشور در برابر تحریم‌های آمریکا در بازار غیر رسمی بهبود پیدا می‌کند .عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی ایران گفت ریال ثبات پیدا کرده است .ارزش ریال در بازار آزاد 8 درصد طی ماه گذشته بالا رفته و به 125450 ریال در برابر یک دلار رسیده است.
حل مشکلات در گرو توجه به آموزش و پرورش
صدا وسیما/ معاون اول رئیس جمهوردر همایش ملی پرسش مهر گفت: سرمایه انسانی مهم‌ترین سرمایه در هر کشور است و می‌تواند سایر سرمایه‌های کشور را به حرکت وا دارد و در جهت پویایی آن‌ها نقش داشته باشد. جهانگیری افزود: کشور‌های صنعتی که به پیشرفت‌‌های خوبی رسیده‌اند، سرمایه گذاری‌های خوبی در زمینه‌های شناخت استعداد‌های دانش آموزان و مهارت افزایی در مدرسه‌ها کرده اند و حالا دارند نتایج آن سرمایه گذاری‌ها را می‌بینند.وی یادآور شد: اگر فرهنگ، اقتصاد و سیاست توانمند بخواهیم باید به آموزش و پرورش توجه بیشتری داشته باشیم.
تاجر صهیونیست مأمور فروش نفت شرق سوریه
فارس/در حالی که شبه‌نظامیان کُرد تحت حمایت آمریکا، اخبار مربوط به خیانت خود درباره فروش نفت سوریه توسط یک تاجر صهیونیست را تکذیب کردند، این تاجر تأکید کرد که مأمور فروش نفت شرق سوریه شده است. این تاجر صهیونیستی مدعی شد که تلاش خواهد کرد تا هیچ نفتی از منطقه شرق سوریه، به دست دولت مرکزی سوریه نرسد. روزنامه «الاخبار» لبنان با انتشار گزارشی اعلام کرد که شبه‌نظامیان کُرد موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» که تحت حمایت آمریکا قرار دارند، در حال نزدیک شدن به رژیم صهیونیستی هستند.
تکرار یاوه‌گویی‌های عربستان درباره ایران
باشگاه خبرنگاران/ معاون وزیر دفاع عربستان در توئیتی با طرح ادعای تکراری مداخله ایران در امور یمن گفت ریاض برای پایان دادن به آن تلاش می‌کند!خالد بن سلمان، در اظهاراتی مضحک در توییتر نوشت: در دیدار با نماینده دبیر کل سازمان ملل در امور یمن بر تعهدمان به امنیت مردم یمن و ضرورت پایان دادن به مداخله ایران در یمن تاکید کردم! من همچنین بر حمایتمان از یک راه حل سیاسی و ضرورت اجرای توافقات امضاشده از جمله توافقنامه استکلهم از سوی حوثی‌ها تاکید کردم.
اروپا پیروی کورکورانه از آمریکا را کنار بگذارد
باشگاه خبرنگاران/ وزارت خارجه روسیه در بیانیه‌ای با انتقاد از «پیروی کورکورانه» کشور‌های اروپایی از آمریکا و سرزنش روسیه، از آن‌ها خواست به تلاش‌ها برای حفظ پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد (INF) بین مسکو و واشنگتن توجه جدی داشته باشند. در این بیانیه آمده است: «آشکار است که اظهارات مقامات اتحادیه اروپا درباره INF اهداف تبلیغاتی دارد. در واقع کشور‌های اروپایی کورکورانه در مسیر آمریکا حرکت می‌کنند و اقدامات عملی پیشنهادی از سوی روسیه برای حفظ این پیمان موشکی را رد می‌کنند».
اعضای حقوقدان شورای نگهبان مشخص شدند
مهر/در جلسه علنی روز سه‌شنبه مجلس، نمایندگان مجلس شورای اسلامی حقوقدانان شورای نگهبان را انتخاب کردند. بر این اساس، محمد دهقان با ۲۳۱ رأی، محمد حسن صادقی‌مقدم ۱۸۲ رأی و هادی طحان نظیف ۱۵۷ رأی به عنوان سه عضو حقوقدان شورای نگهبان انتخاب شدند.
توافق با ایران؛ راهکاری برای تجهیز جهان عرب
باشگاه خبرنگاران/ تحلیلگر معروف جهان عرب، در اظهاراتی پیرامون درماندگی آمریکا در مقابل ایران، گفت: اوضاع تغییر پیدا کرده  و آمریکا در وضع سختی قرار گرفته است. ترامپ به دنبال چاره‌ای است که بتواند آبروی از دست رفته‌اش را برگرداند. به خدا قسم سرنوشت ترامپ و موج انتخاباتیش در دست ایران است. عطوان در ادامه خطاب به جهان عرب گفت: ما عرب‌ها چرا با ایران مذاکره نمی‌کنیم؟ با ایرانیان مذاکره کنید. ایرانیان مسلمان هستند. خطاهای خود را اصلاح کنید. با توافق با ایران، کشورها و نیروی نظامی خود را بسازید.
شورای حقوق بشر سازمان ملل تحریم‌های آمریکا را محکوم کرد
باشگاه خبرنگاران/ شورای حقوق بشر سازمان ملل قطعنامه پیشنهادی برخی اعضای جنبش عدم تعهد مبنی بر محکوم کردن تحریم‌های آمریکا علیه کشور‌های عضو را تصویب کرد. پیش نویس این قطعنامه که توسط ونزوئلا و فلسطین و از سوی جنبش عدم تعهد ارائه شده بود با ۲۸ رای موافق، ۱۴ رای مخالف و ۵ رای ممتنع تصویب شد.
نگرانی سازمان ملل از محدودیت آمریکا برای ظریف
باشگاه خبرنگاران/ سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد اعلام کرد: نگرانی خود را از محدودیت تردد محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در روادید صادر شده برای وی به واشنگتن اعلام کرده‌ایم.مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا از موافقت خود با اعطای ویزا به دکتر ظریف برای سفر به این کشور خبر داد، اما در عین حال گفت محدودیت‌های شدیدی را برای تردد وی در نیویورک قائل شده است.

طلیعه

تصویر مطلبشورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 30 خرداد پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفت. در این رای گیری، 25 کشور رای موافق به قطعنامه دادند، 2 کشور (روسیه و چین) رای مخالف و 7 عضو نیز رای ممتنع دادند. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom