Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز404
دیروز1311
در هفته4468
در ماه29508
مجموع2172519

بازدید کنندگان برخط

4
Online

به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم،حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال سرپرست معاونت اداری و مالی جامعه مدرسین  در جلسه دیدار کارکنان جامعه مدرسین با حضرت آیت الله حسینی بوشهری با تبریک فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر، اظهار داشت: «بهمن، ماه پیروزی انقلاب و یادآور مجاهدت های علما و مردم به رهبری امام خمینی است.»
ایشان با اشاره به سابقه جامعه مدرسین و حضور علما و شخصیت های بزرگ در این نهاد حوزوی و انقلابی، افزود: «جامعه مدرسین ودیعه گران بهایی است که از سوی علمای برجسته و شخصیت هایی که هرکدام از چهره‌های برجسته علمی، اخلاقی، سیاسی و اجتماعی بودند بنیان گذاری شد. این نهاد با بیش از نیم قرن سابقه درخشان خدمت به اسلام ناب، در کوران فضاهای سنگین رژیم طاغوت به وجود آمد و همواره در کنار انقلاب و نظام و مردم بوده است.»


وی افزود: « جامعه مدرسین با حمایت علمای بزرگی همچون حضرات آیات مشکینی، یزدی، فاضل، میانجی، سید مهدی روحانی و... که زبانزد عام و خاص در مباحث علمی بودند، این جایگاه عظیم و این کشتی بزرگ را در ساحل انقلاب و نظام اسلامی به بهترین وجه اداره کردند. »
 حجت الاسلام والمسلمین فرخ فال ، حمایت از انقلاب و نظام را از جمله وظایف سنگین جامعه مدرسین دانست و گفت: «جامعه مدرسین به عنوان عالی ترین نهاد حوزه و روحانیت، در همه عرصه‌هایی که کشور و نظام نیاز داشت، عالمانه و مجاهدانه و با صلابت در کنار انقلاب ایستاد و از وجود سرمایه های خود برای این انقلاب هزینه کرد. »
رییس مجمع عمومی جامعه مدرسین با گرامیداشت یاد و خاطره حضرات آیات یزدی و مصباح یزدی، اظهار داشت: «اگرچه قلوب ما از فقدان این بزرگان دردمند است اما بسیار خرسندیم که اعضای آگاه جامعه مدرسین، شخصیت برجسته ای را به عنوان ریاست عالیه جامعه مدرسین معرفی کردند که دارای سابقه ارزشمند تدریس در تمام سطوح خصوصا درس خارج و سابقه مدیریت کلان حوزه هستند.»
وی در همین خصوص افزود: « آیت الله حسینی بوشهری از شخصیت های محبوب حوزه و ارکان نظام هستند و من به نمایندگی از کارکنان جامعه مدرسین، ضمن تبریک انتصاب ایشان به عنوان ریاست شورای عالی جامعه مدرسین، از حق تعالی می خواهم که عافیت و توفیق بیش از پیش به ایشان عنایت کند.»

 

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom